Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Mistyka chwili. Czas i obietnica

27.01.2021 . kg

Bratni Zew | Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew”

Ruszyła właśnie przedsprzedaż najnowszej książki wydawnictwa Bratni Zew „Mistyka chwili. Czas i obietnica”, której autorem jest portugalski kardynał i poeta, José Tolentino Mendonça. Autor z niebywałą erudycją uczy, jak czerpać radość z każdej chwili przeżywanej w Bożej obecności.

Naucz się, jak być naprawdę obecnym: widzieć, słyszeć, dotykać, smakować, upajać się ciągle nowym zapachem chwili! – pisze Wydawca.

Chrześcijanin jutra będzie albo mistykiem, albo nie będzie go wcale – twierdzi Karl Rahner. Podobnie uważa kard. José Tolentino Mendonça, zapraszając w zmysłową podróż, której celem jest doświadczenie Boga. Autor udowadnia, że wiara kształtuje się nie tylko przez to, co słyszymy, widzimy i czujemy, ale także przez zapach i smak. Każdy ze zmysłów otwiera nowe przestrzenie poznania i urealnia kontakt człowieka z otaczającym go światem.

Książka, którą można porównać jedynie do „Twierdzy” Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. Lektura tych stron jest niczym spokojne kroczenie do źródła, aby zakosztować smaku wody, kiedy świat proponuje nam pastylki, które gaszą pragnienie i pozwalają nam zaoszczędzić 53 minuty czasu w tygodniu. Słowa wdzięczności dla portugalskiego kardynała za ten jakże zaskakujący podarunek! – pisze o publikacji o. Kasper Mariusz Kaproń OFM z Katolickiego Uniwersytetu św. Pawła w Cochabambie (Boliwia).

Książka jest kontynuacją serii Mistyka codzienności. Jest to seria wydawnicza prezentująca przemyślenia i świadectwa, w których centrum jest doświadczenie Boga w codziennych sprawach. To, co w nich istotne, to bezwarunkowa inicjatywa Boga, który wychodzi do człowieka i nieustannie go szuka, oraz relacyjność, w której dzieje się autentyczne spotkanie i poznanie. Człowiek, czerpiąc z odwiecznego źródła łaski, odpowiada na wezwanie Boga i żyje.

José Tolentino Mendonça (ur. 1965) – portugalski kardynał, poeta, doktor teologii, konsultor Papieskiej Rady ds. Kultury, Archiwista i Bibliotekarz Świętego Kościoła Rzymskiego. Autor licznych książek, esejów i artykułów. Badacz relacji między literaturą, kulturą i teologią. Jego książki odniosły wielki sukces w Portugalii. Coraz częściej są tłumaczone i publikowane za granicą.


Premiera książki zaplanowana jest na 17 lutego 2021 r., ale już można nabyć ją w przedsprzedaży w specjalnej ofercie (wysyłka książki od 15 lutego 2021).

Książkę w przedsprzedaży można zakupić w sklepie internetowym Wydawcy: bratnizew.pl. Do zamówień złożonych w przedsprzedaży (do 16.02 godz. 23:59:59) Wydawca dołącza GRATIS – pierwszy tom z serii MISTYKA CODZIENNOŚCI: A. Zając, Lubię jak na mnie patrzysz. Światło, piękno, spotkanie. Książki zakupione w przedsprzedaży objęte są także darmową wysyłką!Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij