Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Modlitewne spotkania Wspólnoty Rodzin Osób Powołanych o. Wenantego Katarzyńca w Lubaczowie

12.02.2020 . kg

6 lutego 2020 r. w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie po raz czwarty wybrzmiały słowa: ,,O Panie, to Ty na mnie spojrzałeś, Twoje usta dziś wyrzekły me imię". Od tej pieśni oazowej rozpoczyna się każde  modlitewne spotkanie Wspólnoty Rodzin Osób Powołanych o. Wenantego Katarzyńca działającej przy parafii św. Stanisława w Lubaczowie.

Wszystkich zgromadzonych członków rodzin osób powołanych oraz czcicieli sługi Bożego o. Wenantego przywitał ks. Lesław – duchowy opiekun Wspólnoty, który przewodniczył adoracji Najświętszego Sakramentu. W modlitwie  różańcowej, z racji obchodzonego niedawno Dnia Życia Konsekrowanego polecaliśmy osoby konsekrowane pracujące na misjach w Ugandzie i Boliwii, a także posługujące w naszym mieście siostry józefitki i albertynki. Jako stałe intencje prosiliśmy o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, o świętość naszych kapłanów, o pobożność przy sprawowaniu sakramentów świętych, a zwłaszcza Najświętszej Ofiary Mszy Świętej, polecaliśmy kapłanów cierpiących fizycznie, przeżywających kryzysy powołania, dla  naszych alumnów – o łaskę gorliwości na drodze do kapłaństwa. Następnie została odmówiona Koronka ,,Złotej Róży", a naszą pierwszą część modlitewnego spotkania zakończyliśmy Litanią do Chrystusa Kapłana i Żertwy.

O godz. 18 rozpoczęła się  uroczysta Eucharystia w intencji beatyfikacji sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca koncelebrowana m.in. przez trzech zaproszonych kapłanów, pochodzących z naszych rodzin. W wygłoszonym na tę okoliczność słowie Bożym, ks. Paweł Szutka dzieląc się swoimi przeżyciami z rekolekcji kapłańskich z o. Wenantym  przybliżał nam postać tego skromnego zakonnika, mówił m.in.: „jest to szczególna postać na nasze czasy, z jednej strony zwyczajny Ojciec, a z drugiej ktoś, kto tak bardzo nas przyciąga do siebie. Dlatego warto wyjechać do Kalwarii Pacławskiej, uklęknąć przy jego grobie, a także przychodzić tutaj w każdy Pierwszy Czwartek miesiąca na wspólną modlitwę".

Nasza Wspólnota organizuje wyjazd autokarem do Kalwarii Pacławskiej  29 marca 2020 r., aby uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej z okazji przypadających Dni Modlitw o beatyfikację sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca.

Beata StąporTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij