Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

„Moje słowa nie przeminą”

04.09.2015 Zew Bratni

Każde słowo wypowiedziane przez Jezusa jest żywe i czyni cuda w ludzkich sercach i na świecie.

Ewangelia jest wiecznie żywym i świeżym źródłem. Każdy, kto odchodzi od niej, by napić się z ziemskich kałuż, powtarza potem za Piotrem: „Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego” (J 6,68). Słowa wypowiedziane przez Jezusa są Bożą siłą, która przemienia nie tylko życie pojedynczych osób, ale i całego społeczeństwa.
Są to słowa żywe, ponieważ wypowiedział je Zmartwychwstały, Żywy, który zawsze jest pośród nas. Ale niewielu chrześcijan zdaje sobie z tego sprawę. W ich sercach zgasła ufność w moc Ewangelii. Prezentowane strony mają na nowo rozbudzić nadzieję i uświadomić zmęczonemu i niedowierzającemu pokoleniu, że bez codziennego zaczynu słów Jezusa świat nie ma szans na przetrwanie.
Proroctwo Jezusa mówiące o Jego słowach w cudowny sposób wypełnia się na przestrzeni wieków. I choć od czasu, kiedy zostały wypowiedziane, minęło dwa tysiące lat, zachowują nadal świeżość i nieustającą aktualność. Czy istnieją jakiekolwiek inne słowa, które dałoby się z nimi porównać? Słowa Jezusa są proste, zrozumiałe dla wszystkich. Ileż osób zmieniło życie, pojąwszy bezkres i głębię choćby tylko jednego słowa z Ewangelii! Każde słowo, które wyszło z ust Jezusa, jest żywe i dokonuje cudów w sercach i na świecie.

Bezpośredni link do książki

Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew”
ul. Grodzka 54, 31-044 Kraków
tel. 12 428 32 40
www.bratnizew.pl

 Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij