Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Montero. Błogosławieństwo z helikoptera

06.05.2020 Misyjny Sekretariat

Boliwia Misje franciszkańskie | Sekretariat Misyjny

W dobie pandemii koronawirusa duszpasterze starają się wychodzić naprzeciw swoim parafianom zamkniętym w domach. W boliwijskim Montero misjonarze wpadli na pomysł udzielenia mieszkańcom błogosławieństwa prosto z nieba - przelatując z Najświętszym Sakramentem nad miastem helikopterem.

Błogosławieństwo zostało zorganizowane w Niedzielę Wielkanocną. Proboszcz parafii Las Mercedes, o. Carlos wraz z o. Bogusławem błogosławili region, który z cierpi z powodu dużej liczby osób zainfekowanych przez koronawirusa. 

Jak wspominają obecni w helikopterze, świadectwo wiary mieszkańców Montero oraz ich tęsknota za Bogiem, były przejmujące. Ludzie wychodzili na podwórka swoich domów, machając białymi chustami i oczekując na Boże błogosławieństwo.

„Naszej wiary nie da się złamać” - mówił proboszcz o. Carlos, napełniając wiernych nadzieją i wiarą w to, że z Bożą pomocą, pokonają koronawirusa.  Bez wątpienia potężne błogosławieństwo, dosłownie płynące z góry, było dla mieszkańców wielkim wsparciem w tym niełatwym czasie i okolicznościach panedmii. Wierzymy, że Pan Bóg zatrzyma tę epidemię i pamiętamy w modlitwie o wszystkich cierpiących z powodu panującego wirusa.

 

Na podstawie: https://infodecom.net/pascua-2020-poderosa-bendicion-de-montero-desde-un-helicoptero/

Więcej o misjach franciszkańskich na stronie: http://misje.franciszkanie.pl

 Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij