Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

„Możemy umacniać naszą franciszkańską więź”

24.12.2018 Jan Maria Szewek

Prowincjałowie trzech zakonów i gwardianie ośmiu klasztorów franciszkańskich w Krakowie w Wigilię Bożego Narodzenia złożyli sobie świąteczne życzenia i połamali się opłatkiem z miodem.

„Ogromnie się cieszymy, że możemy umacniać naszą franciszkańską więź w tym ważnym dniu, tak ukochanym i przez św. Franciszka i o. Pio. Połamiemy się opłatkami z miodem, aby zasmakować, jak słodki jest Pan, aby zobaczyć, jak On jest dobry” – tłumaczył o. Cezary Pietras, przełożony domu prowincjalnego kapucynów, gospodarz tegorocznego spotkania.

Prowincjał kapucynów o. Tomasz Żak przypomniał, że przeświadczenia św. Franciszka, iż te święta są najpiękniejsze i najważniejsze, wynikało z tego, że Bóg się rodzi, a cała reszta, czyli tajemnica męki, śmierci i zmartwychwstania jest już tylko konsekwencją tego pierwszego wydarzenia.

„Życzę wam, aby swoje serce uspokoić, ukoić przy Chrystusie Zbawicielu, przychodzącym na świat. Spoglądajmy na Pana. Niech On nam dodaje radości i pokoju. A my też bądźmy dla Niego taką radością i narzędziami Jego pokoju” – winszował wyższy przełożony kapucynów.

Na zakończenie wieczerzy wigilijnej kapucyni obdarowali swoich gości publikacjami swojego wydawnictwa oraz kawą ziarnistą ze swojej manufaktury. Gwardian kapucynów wręczył gwardianowi bernardynów „Księgę Spotkań” na znak, iż bracia spod Wawelu będą organizatorami przyszłorocznego, „wielkanocnego jajeczka”.

jmsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij