Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Munyonyo

11.04.2015

13 października Roku Pańskiego 2013 przejdzie do historii misji w Ugandzie jako wyjątkowa data. W tym to dniu Franciszkanie Prowincji Krakowskiej, należący do Delegatury Ugandyjskiej przybyli do sanktuarium w Munyonyo w dzielnicy Kampali, aby tam zapoczątkować swoją obecność.

Jest to miejsce bardzo ważne dla Kościoła w Ugandzie, ponieważ znajduje się tam grób jednego z męczenników ugandyjskich. Tam został zabity i pochowany św. Andrzej Kaggwa, patron katechistów. Choć Namugongo, które jest Narodowym Sanktuarium Męczenników Ugandyjskich przyciąga miliony pielgrzymów rocznie, to również Munyonyo jest miejscem licznych pielgrzymek i zgromadzeń modlitewnych.

Słowo „sanktuarium” brzmi dostojnie i można je skojarzyć z sanktuariami takimi, jak na Jasnej Górze, w Fatimie czy Lourd. Tutaj jest nieco inaczej. Jeżeli chodzi o sanktuarium w Munyonyo to poza grobem wspomnianego św. Andrzeja i małej kapliczki wybudowanej nad jego grobem nie ma nic więcej. Jest szczere pole, które trzeba zagospodarować. W przyszłości ma tam powstać klasztor z domem formacyjnym (postulatem), kościół - sanktuarium, dom rekolekcyjny, miejsca medytacji i amfiteatr, które będą służyć formacji braci i pielgrzymom, pragnącym pogłębić swoją wiarę.

Munyonyo Martyrs' Shrine
St. Andrew Kaggwa Rd. Munyonyo
P.O. BOX 11603 Kampala, UGANDA

tel: +256 793 894 242

http://www.munyonyo-shrine.ugTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij