Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Nagroda Prowincji dla dobroczyńców z Głogówka

07.10.2019 . kg

Głogówek | Klasztor pw. św. Franciszka z Asyżu

W uroczystość św. Franciszka z Asyżu, 4 października 2019 r. prowincjał franciszkanów o. Marian Gołąb wręczył Nagrodę Prowincji dobroczyńcom z Głogówka – Państwu Krystynie i Tadeuszowi Kuflom.

Statuetka św. Franciszka została przyznana przez Radę Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Franciszkanów w Polsce za „ofiarne zaangażowanie i bezinteresowną pomoc Klasztorowi w Głogówku”.

Nagrodzeni zostali ponadto wpisani do Księgi Przyjaciół i Dobroczyńców Prowincji. „Dziękujemy za wielką życzliwość wobec franciszkańskiej wspólnoty. Wdzięczni jesteśmy za piękną postawę i świadectwo dla miejscowego środowiska” – czytamy w uzasadnieniu.

Ordynariusz diecezji opolskiej, ks. bp Andrzej Czaja, który przewodniczył Mszy Świętej odpustowej ku czci św. Franciszka z Asyżu, ucieszył się z przyznanej nagrody swoim diecezjanom i przy okazji podziękował franciszkanom za wszystko, co oni czynią w Głogówku, w Polsce i za granicą. 

Publicznie wyraził też wdzięczność o. prof. Celestynowi Napiórkowskiemu, który był jego promotorem w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. „Będę dozgonnie wdzięczny zakonowi za tego brata, który jest mi ‘ojcem’” – oświadczył. 

Ksiądz biskup życzył synom św. Franciszka z Asyżu, aby w dzisiejszych czasach rozpalali charyzmat Franciszkowy, aby podejmowali z odwagą, z radykalizmem dzieło odnowy Kościoła w Polsce. „Liczymy na was. Niech św. Franciszek wyjednuje wam potrzebne łaski. Bądźcie zawsze tymi, którzy czerpią natchnienia z jego życia, świadectwa, z reguły. Abyście promieniowali pokojem i dobrem na tych, wśród których żyjecie” – zakończył. 

Nagroda Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię została ustanowiona w Roku Jubileuszowym 2000.

jmsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij