Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Najlepsza wdzięczność

19.11.2017 Andrzej Zając

Jeden patrzy na drugiego i czasami zazdrości. Ten ma to, tamten ma tamto. A ja? Też bym tak chciał. I tak traci się czas. Na nic. Jedynie frustracja może wzrastać. Skąd bierze się zazdrość? Często właśnie stąd. Z nierozpoznania i nieuznania własnych darów. Zawsze wydaje się, że inni mają więcej i lepiej. A może mają też i więcej problemów?

Lepiej za dużo się nie rozglądać. Najpierw trzeba widzieć blisko, najbliżej. Nie, żeby być zapatrzonym w siebie, ale żeby mieć większą świadomość własnej egzystencji. I żeby nie przeoczyć tego, co się dostało. Można zaobserwować wśród dzieci, które otrzymują prezenty, jak jedno zerka przez ramię drugiemu. I nierzadko okazuje się, że nagle dziecku mina rzednie, bo wydaje się mu, że drugi dzieciak dostał coś lepszego. A zazwyczaj jest to złudne. Zresztą Bóg wie, komu co dać.

Cieszę się tym, co mam. Przecież wszystkie dary są dopasowane do mnie. Są częścią mnie. Uznaję Boży dar w sobie i umacniam moją wdzięczność. I jeśli się zastanawiam, to nie nad tym, dlaczego ktoś drugi ma co innego. Zastanawiam się, jak z tego co ja mam, robić najlepszy użytek. Bo dobre użytkowanie daru jest najlepszą wdzięcznością.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij