Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

„Najpiękniejszy Boży Koniec Świata” z nagrodą młodych dziennikarzy

03.10.2020 Jan Maria Szewek

Reportaż „Najpiękniejszy Boży Koniec Świata” o Franciszkańskim Spotkaniu Młodych w Kalwarii Pacławskiej w reżyserii Dagmary Wysockiej nagrodzony podczas IX edycji Konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka w kategorii Młodzi Twórcy Filmowi.

„Dagmara Wysocka - skarb JPIITV, absolwentka UPJPII ze Zdunkiem! Wielkie gratulacje, zasłużona nagroda i duma!” – napisała na Twitterze red. Paulina Guzik, dziennikarka telewizyjna i adiunkt w Katedrze Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Poinformowała ponadto, że zdjęcia do zwycięskiego reportażu nakręcił Piotr Ćwik, Kierownik Studia Telewizyjnego JPIITV.

Konkurs organizowanym jest przez Dziennikarskie Koło Naukowe Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich oraz redakcję Gościa Niedzielnego. Pomysł zrodził się tuż po tragicznej śmierci młodego i zdolnego studenta dziennikarstwa Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II – Bartka Zdunka.

„Za życia pisał liczne wiersze i artykuły, które doczekały się publikacji dopiero po jego śmierci, w zbiorze pt. ‘W cieniu ciszy’. Historia Bartka skłoniła jego rówieśników do stworzenia Nagrody Młodych Dziennikarzy. Organizatorom zależało, aby młodzi twórcy nie chowali swoich prac do szuflady, ale podzielili się nimi ze światem, tym samym zachęcając ich do wzięcia udziału w Konkursie” – wyjaśniają organizatorzy.

Reportaż można obejrzeć w Internecie.

jmsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij