Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Narodowe Spotkanie Młodych w Areguá

28.01.2022 . kg

Misje franciszkańskie | Sekretariat Misyjny

W dniach 22-23 stycznia 2022 r., przy naszym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Areguá  w Paragwaju, odbyło się XVI Narodowe Spotkanie Młodych. Organizatorami byli nasi bracia z seminarium w Asunción oraz wolontariusze działający przy Sanktuarium – pisze o. Marek Sowiński, misjonarz w Paragwaju.

Tematem tegorocznego spotkania były słowa z Ewangelii według św. Łukasza: „Duch Pański spoczywa na Mnie”. Celem wydarzenia było ożywienie wiary i nadziei u każdego młodego człowieka, aby wrócił do Boga i by Duch Święty pomógł zwyciężyć lęki i wątpliwości spowodowane sytuacją pandemii. Młodzi zaproszeni byli, by na nowo  – z pomocą Ducha Świętego – przybliżyć się do Boga, aby żyć i głosić.

W tym roku, ze względu na trwającą nadal pandemię, w spotkaniu mogło uczestniczyć tylko 100 osób. Noclegi zostały przygotowane tylko dla 15-osobowej grupy młodzieży przybyłej z Chaco („paragwajska Amazonia”). W ubiegłym roku spotkanie odbyło się przez Internet. Wcześniejsze Narodowe Spotkania Młodych gromadziły od 500 do 600 uczestników i trwały 3 dni. Młodzi mogli skorzystać z noclegu na miejscu. Cieszymy się, że w tym roku spotkanie mogło odbyć się realnie, a nie wirtualnie. Wielu uczestników deklarowało, że w przyszłym roku również przyjadą do Areguá na to wydarzenie.

o. Marek Sowiński/red

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: misje.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij