Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Natuzza Evolo. Rozmawiałam z aniołami i zmarłymi

11.09.2017 . kg

Bratni Zew | Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew”

Nakładem Wydawnictwa Franciszkanów Bratni Zew ukazała się książka „Natuzza Evolo. Rozmawiałam z aniołami i zmarłymi”. To opowieść o niezwykłej kobiecie, mistyczce, która porusza do głębi i sprawia, że chce się żyć lepiej.

Mistyczka obdarzona nadnaturalnymi zdolnościami czy prosta i skromna kobieta, która całe życie pomagała ludziom? Renzo Allegri, włoski dziennikarz, postanowił ukazać fenomen Natuzzy Evolo bez sensacyjnej otoczki. Natuzza znana była we Włoszech jako „mistyczka albo święta z Paravati”. Od dzieciństwa doświadczała objawień Jezusa, Matki Bożej, aniołów, świętych, zmarłych, z którymi porozumiewała się i od których przekazywała rodzinom wiadomości. Doświadczała też bilokacji i hemografii – na ubraniach lub chustkach, które dotknęły jej ciała, ukazywały się krwawe napisy i obrazy, np. wersety z Biblii, modlitwy, wizerunki świętych, hostii.

Książka zawiera szereg rozmów, jakie autor od 1977 r. odbył z mistyczką i tymi, którzy ją znali. Natuzza o spotkaniach ze zmarłymi i niewytłumaczalnych zjawiskach opowiadała z prostotą. Czytelnik znajdzie w książce próbę odpowiedzi na pytanie, czemu miały służyć kontakty Natuzzy z zaświatami, wizje, stygmaty, uzdrowienia, hemografie?

Według autora, mają nam one przypominać o podstawowej prawdzie chrześcijaństwa, jaką jest wiara w zmartwychwstanie i świętych obcowanie. W obliczu takich faktów ogarnia nas oszołomienie albo przerażenie, w zależności od naszych przekonań czy wrażliwości. Ale wiara chrześcijańska w tej kwestii jest jasna. Uczy nas, że śmierć fizyczna, to nie koniec życia. Co więcej, życie trwa nadal w innym wymiarze, którego na razie nie znamy, ale to nadal jest życie. Jeśli więc dusza istnieje, to może komunikować się z nami również z zaświatów. Hagiografie świętych pełne są tego rodzaju wydarzeń. A doświadczenia charyzmatyczne Natuzzy to dar i wielka nauka.

Mistyczka zmarła 1 listopada 2009 r., a więc właśnie w uroczystość Wszystkich Świętych. Na pogrzebie Natuzzy, który zgromadził wielkie rzesze wiernych, wznoszono okrzyki: „Santa subito”. Pięć lat po jej śmierci rozpoczął się jej proces beatyfikacyjny.

Renzo Allegri, włoski dziennikarz i autor poczytnych książek. W Polsce znany z takich pozycji jak "Dwie matki Jana Pawła II: Emilia Kaczorowska i św. Joanna Beretta Molla", "Cuda Ojca Pio" czy "Matka ubogich: rozmowa z Matką Teresą z Kalkuty". Wielokrotnie rozmawiał z Natuzzą, po raz pierwszy w 1977 r., kiedy nie była jeszcze znana. Niniejsza książka prezentuje niepublikowane dotąd świadectwa, uzyskane dzięki rozmowom przeprowadzonym z samą Natuzzą oraz osobami znającymi ją od dziecka.

Link do książki: NATUZZA EVOLO.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij