Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

„Niech będzie dla was wzorem! Niech was inspiruje!”

08.10.2018 Jan Maria Szewek

Polska Wychowanie i Nauka | Komisja ds. Wychowania i Nauki

W Głogówku na Opolszczyźnie 10 braci rozpoczęło prenowicjat - pierwszy rok formacji zakonnej. Dziewięciu z nich należy do krakowskiej prowincji franciszkanów (siedmiu Polaków i dwóch Uzbeków), a jeden – do gdańskiej.

Prowincjał o. Marian Gołąb podczas obrzędu kanonicznego przyjęcia do postulatu wręczył kandydatom krzyżyki w znaku Tau i Pisma św. Franciszka z Asyżu. Dodatkowo każdy z nich otrzymał od wyższego przełożonego Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu.

Ordynariusz krakowskich franciszkanów w okolicznościowym słowie postawił przed braćmi postać Czcigodnego Sługi Bożego Wenantego Katarzyńca, którego w tym dniu (7 października) przypadały 129. urodziny.

Ukazał im w młodym zakonniku przykład do naśladowania, o którego świętości jako pierwszy zaświadczył św. Maksymilian Maria Kolbe, polecając jednocześnie podjęcie starań o jego beatyfikację.

O. Marian Gołąb oddał ich w opiekę o. Wenantego. „Niech on zatroszczy się o wasze powołanie. Niech on będzie dla was wzorem. Niech będzie tym, który będzie was inspirował” – życzył.

jmsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij