Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Niedziela Dobrego Pasterza 2020

03.05.2020 . kg

Centrum Franciszkańskie „San Damiano” | Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań w Krakowie

Niedziela Dobrego Pasterza to określenie przysługujące IV Niedzieli Okresu Wielkanocnego. W tym dniu obchodzony jest coroczny Światowy Dzień Modlitw o Nowe Powołania, ustanowiony przez papieża Pawła VI 23 stycznia 1964 r. Dzień ten rozpoczyna także w Kościele w Polsce Tydzień Modlitw o Nowe Powołania Kapłańskie i Zakonne i w tym roku wypada 3 maja.

Sama nazwa Niedzieli Dobrego Pasterza pochodzi od czytanego w tym dniu fragmentu 10 rozdz. Ewangelii św. Jana, w którym Jezus określa siebie Dobrym Pasterzem. Jest to szczególny czas, gdy cały Kościół jednoczy się aby prosić Miłosiernego Boga, by wciąż na nowo powoływał młodych ludzi na drogę kapłaństwa i życia konsekrowanego.

W tym czasie warto także prosić o potrzebne łaski dla kapłanów i osób konsekrowanych, które posługują w naszych parafiach. Módlmy się za nich, aby mieli pasterskie serce na wzór Serca Jezusowego - Serca Dobrego Pasterza.

Przy tej okazji chcemy także Was zachęcić do odwiedzenia strony internetowej Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań naszej Prowincji (franciszek.pl) oraz do zapoznania się z prowadzoną przez nich akcją Ocal powołanie (http://www.franciszek.pl/ocal-powolanie/).

Zachęcamy również do lektury Papieskiego Orędzia na 57. Światowy Dzień Modlitw o Powołania: ORĘDZIE PAPIEŻA FRANCISZKA.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij