Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Niedziela MI w Górze k. Pszczyny

03.01.2020 . kg

Harmęże | Klasztor Niepokalanego Poczęcia NMP

„Józefie, nie bój się wziąć do siebie Maryi…” – te słowa z Ewangelii ostatniej niedzieli adwentu były motywem przewodnim „Niedzieli Rycerstwa Niepokalanej” w Górze k. Pszczyny.

Kaznodzieja w homilii wskazywał na okoliczności w jakich Anioł Pański przemówił do Józefa: a był to zamiar oddalenia Maryi potajemnie (por Mt 1, 19). „My także nie bójmy się wziąć Ją do siebie jak uczynił do św. Józef i wielcy czciciele Maryi, wśród nich św. Jan Paweł II patron tej parafii oraz nasz św. o. Maksymilian Maria Kolbe, franciszkanin” – powiedział o. Arkadiusz.

Świadectwo swojego niezwykłego życia w Rycerstwie Niepokalanej dała także Urszula Kraus Prezes diecezjalna MI, która zachęciła wiernych do wstąpienia w szeregi Maryi.

Po każdej Eucharystii wierni otrzymywali Cudowny Medalik wraz z ulotką, wyjaśniającą Jego istotę. Nie zabrakło także tych, którzy publicznie oddali swoje życie Niepokalanej i tym samym zostali włączeni do Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej w Polsce”.

Proboszcz parafii ks. Romuald Adamski serdecznie podziękował za świadectwa przynależności do MI oraz poprosił o dalszą współpracę w krzewieniu idei Rycerstwa Niepokalanej w Górze. „Po Nowym Roku zapraszam wszystkich na spotkania formacyjne” – powiedział ks. Romuald.

Propagowanie Cudownego Medalika oraz Rycerstwa Niepokalanej rozpoczął kilka lat temu podczas rekolekcji wielkopostnych o. Hieronim Jopek, franciszkanin. Wówczas w szeregi MI zostało włączonych ponad 100 osób.

Chwała Niepokalanej.

abTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij