Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Niedziela Rycerstwa Niepokalanej w Starej Wsi

08.01.2020 . kg

Harmęże | Klasztor Niepokalanego Poczęcia NMP

Bóg pragnie, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem (por. Ef 1,3), ale dobrze wiemy, że tacy nie jesteśmy. Jednak po grzechu pierwszych rodziców Bóg nie zostawił nas samych, ale dał nam swojego Syna Jezusa Chrystusa, który przyszedł przez Niepokalaną. Dlatego zechciejmy oddać się w Jej ręce i razem z Nią dawać Go światu – mówił w homilii niedzielnej 5 stycznia 2020 r. w Starej Wsi o. Arkadiusz.

Po każdej Mszy Świętej wierni mogli oddać się Niepokalanej i włączyć do Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” w Polsce, które od ponad 100 lat skupia w swoich szeregach ludzi kochających Maryję.

Liturgię Mszy Świętej upiększał Zespół Pieśni i Tańca Tradycja ze Starej Wsi, który w tym roku dziękuje Bogu za 20 lat istnienia.

Na zakończenie spotkania Prezes diecezjalna MI Urszula Kraus gratulowała nowym członkom Rycerstwa Niepokalanej za ich obecność i oddanie.

Najbliższe spotkanie formacyjne MI w Starej Wsi zaplanowano na 5 lutego 2020 r. na godz. 17:30.

ab

http://rycerstwoniepokalanej.pl/pl/aktualnosci/261/niedziela-rycerstwa-niepokalanej-w-starej-wsiTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij