Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Niespodziewany gość. Przeżywanie choroby, szpital i relacje z chorym

10.09.2015 Zew Bratni

 Nie pytając o zgodę, jak niespodziewany gość, choroba wkracza w nasze życie. Nie zważa na naturalne prawa biologicznego życia, czy sprawiedliwe kryteria podziału. Dotyka ludzi starszych i młodszych, biednych i bogatych, wierzących i ateistów. Stajemy się całkowicie bezbronni wobec nieprzewidywalności tego wydarzenia. Doświadczenie to wywraca do góry nogami nasze życie, zmienia nasze priorytety. Kariera, pieniądze, prestiż, władza, uroda… ustępują miejsca innym celom.
Ta niezwykle mądra książka autorstwa Tullio Proserpio i Giovanni Sala pomaga zrozumieć chorobę i świat otaczający osobę chorą. Wskazuje jak pokonać dystans między życiem codziennym i tym szpitalnym. Stanowi wsparcie dla chorych, ich rodzin, opiekunów i dla wszystkich, którym przyszło zmierzyć się z dramatyczną i inspirującą rzeczywistością cierpienia. Choroba jest częścią naszego życia, czy tego chcemy czy nie, należy do rzeczywistości tego świata.

Książka ta zrodziła się z doświadczenia dwóch kapłanów, pracujących jako kapelani w mediolańskim instytucie onkologii. Strach przed cierpieniem, uczucie frustracji, pytania o Boga i sens egzystencji to codzienność ich powołania.

Bezpośredni link do książki

Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew”
ul. Grodzka 54, 31-044 Kraków
tel. 12 428 32 40
www.bratnizew.plTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij