Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

No limits (bez limitów)

31.10.2021 Andrzej Prugar

"Będziesz miłował Boga... całą swoją mocą" (Mk 12,30). Miłość jest, albo jej nie ma. Jeśli jest, to jest totalna, bez limitów.

Ale kto dorasta do miłości jaką jest Bóg i, do której sam Jedyny Bóg wzywa? Jesteśmy raczej jak krakowskie liście kasztana, podziurawione różnymi zarazami. Miłość jednak istnieje i woła nas: „Rośnij kochając, rośnij w miłowania umysłem - przyjmując i formujac swój umysł Słowem Boga, rośnij sercem, to znaczy każdą decyzję podejmując z Bogiem, rośnij duszą, to znaczy zanurzając swoją duszę w Jezusie, przez czyste sumienie w Komunii Świętej.

Podziurawiony liść kasztana spadnie na ziemię i taki pozostanie, ale my, którzy cali dajemy się przeniknąć Jezusowi, możemy stać się piękni Jego pięknem i wzięci do nieba.

Św. Franciszek chyba dobrze to powiedział, wskazując na najgłębsze źródło wezwania do miłowania, które jeśli jest prawdziwe znosi limity: „Nie zatrzymujcie więc niczego z siebie dla siebie, aby was całych przyjął Ten, który cały wam się oddaje" (List do Zakonu, w. 29).

Andrzej Prugar OFMConv

fot.: fr.ap, liście kasztana przy kościele św. Anny, Kraków 2021 r.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij