Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Nostalgia

07.11.2016 Andrzej Zając

Już sama aura listopadowa nastraja nostalgicznie i rozbudza tęsknotę. Wspominamy bliskich nam ludzi, którzy są już po tamtej stronie. W pamięci ożywają zdarzenia, przy których łza kręci się w oku. I budzi się tęsknota.

Za czym tak się tęskni? Za byłymi spotkaniami? Za słowami wypowiedzianymi wdzięcznym głosem? Tęskni się za tym, co było? Czy może bardziej za tym, co będzie? Pamięć podsuwa nam osoby i spotkania, które wywołują uczucie błogości, trudne do zwerbalizowania łaskotanie w sercu. Czasami pamięć podsuwa nam spotkania z Jezusem, jakże żywe, które dawały ukojenie, poczucie bezpieczeństwa i niewzruszoną pewność miłości.

Za czym tęsknię? Za tymi spotkaniami, które tak szybko się kończyły? Za błogością, która ulatywała przy pierwszym niedobrym słowie? Za czasem, który przecież nie powróci? Tak, to dobre wspomnienia. Ale nie tęsknię za tym, co było. Mam w pamięci – bez cienia wątpliwości realne i prawdziwe –  jednak ulotne spotkania. I tęsknię za nowym spotkaniem, które będzie trwać bez końca.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij