Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Nowa książka o św. Antonim z Padwy!

12.06.2019 . kg

Bratni Zew | Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew”

13 czerwca wspominamy w liturgii św. Antoniego Padewskiego. Z tej okazji Wydawnictwo Franciszkanów Bratni Zew wydało książkę o. Cecyliana Niezgody pt. „Święty Antoni z Padwy”.

Antoni z Padwy to niewątpliwie jeden z najbardziej znanych świętych na świecie. Już sam fakt, że we Włoszech mówi się o nim po prostu Święty, świadczy o jego potędze. Powszechnie wiadomo, że patronuje rzeczom i ludziom zagubionym, oraz że był wielkim kaznodzieją. I często na tym się ta wiedza kończy.

Książka jest zwięzłą biografią Świętego. Znany autor franciszkański, o. Cecylian Niezgoda, odpowiada w niej na wiele pytań, m.in. dlaczego Antoni, urodzony w Lizbonie, nazywany jest Świętym z Padwy, dlaczego pragnął zostać męczennikiem i jak to się stało, że jego proces kanonizacyjny był najkrótszym w historii Kościoła? 

Autor ze znawstwem przedstawia nie tylko chronologiczny zapis życia św. Antoniego, ale kreśli także historyczne i ekonomiczne tło jego czasów, przez co pomaga lepiej zrozumieć duchowość i charakter epoki, w której żył franciszkanin.

Cecylian Niezgoda OFMConv (1922-2003) – franciszkanin, teolog, filozof i tłumacz z języka łacińskiego. Znawca średniowiecza oraz źródeł franciszkańskich i antoniańskich, z których wiele przełożył na język polski. Wieloletni wykładowca różnych wyższych seminariów duchownych w Gnieźnie i Krakowie. Autor licznych książek biograficznych i artykułów.

Książkę można nabyć w Księgarni Franciszkańskiej przy ul. Franciszkańskiej 4 w Krakowie lub w sklepie internetowym Wydawcy: BRATNI ZEW.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij