Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Nowe maszyny do szycia dla uczennic z Kakooge

22.02.2022 . kg

Misje franciszkańskie | Sekretariat Misyjny

Dzielimy się dobrą wiadomością – dzięki Waszemu wsparciu 50 uczennic profilu krawieckiego Szkoły Zawodowej im. św. Jana Pawła II mogło otrzymać maszyny do szycia, które pozwolą im na zdobycie zawodu oraz utrzymanie rodziny.

„Chcę bardzo podziękować wszystkim sponsorom, którzy przyczynili się do tego, by zakupić te maszyny, dzięki którym dziewczyny mogą się uczyć szyć. […] Tych sponsorów jest bardzo dużo, szczególnie chcę podziękować Rodzinie Pana Brózdy za znaczący wkład w zakup tych maszyn” – mówi o. Piotr Dąbek, odpowiedzialny za Szkołę Zawodową  w Kakooge

„W szkole zawodowej w ramach dwóch kursów krawiectwa uczy się obecnie 80 dziewcząt. Niektóre z nich są zakażone wirusem HIV” – tłumaczy misjonarz.

Maszyny do szycia po zakończonym kursie zostaną przekazane uczennicom. Jak zauważa misjonarz, jest to nieoceniona pomoc, ponieważ sprzęt ten będzie służył młodym kobietom do utrzymania siebie i swojej rodziny: „Każda z dziewcząt, które są w projekcie otrzyma taką maszynę do szycia, aby w przyszłości, po tym kursie, mogła zarabiać już na siebie” – dodaje o. Piotr.

Zakup maszyn do szycia jest częścią projektu rozbudowy bazy dydaktycznej Szkoły Zawodowej im. św. Jana Pawła II w Kakooge. W rozpropagowanie projektu zaangażowany jest zespół osób, które wspomagają to franciszkańskie dzieło prowadzone w misji w Kakooge.

Co zrobić, by wesprzeć szkołę?

Więcej informacji oraz galeria zdjęć: misje.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij