Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Nowe sanktuarium w kustodii na Ukrainie

10.09.2021 . kg

Maćkowce | Klasztor Najświętszej Maryi Panny Anielskiej - Maćkowce

8 września 2021 r., podczas odpustu parafialnego, ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej o. bp Leon Maksymilian Dubrawski OFM, ogłosił kościół parafialny w Maćkowcach Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Na uroczystości obecny był o. bp Edward Kawa OFMConv (pierwszy proboszcz parafii w latach 2010-2012) – od 2017 roku biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej, o. Marian Gołąb OFMConv – minister prowincjalny z Krakowa, o. Stanisław Kawa OFMConv – kustosz franciszkanów ze Lwowa i liczne grono kapłanów zakonnych i diecezjalnych oraz wierni z sąsiednich miejscowości i parafii franciszkańskich.

Sanktuarium w Maćkowcach jest trzecim sanktuarium, po Lwowie (św. Antoniego) i Bołszowcach (Matki Bożej Szkaplerznej), obsługiwanym przez braci z Kustodii Krzyża Świętego na Ukrainie. Kościół i klasztor w Maćkowcach został wybudowany w latach 2012-2016 z dotacji Stolicy Apostolskiej. W bieżącym roku, dzięki dotacji kurii prowincjalnej z Krakowa udało się zrobić ołtarz główny w kościele, a z dotacji kustodii zostały wykończone pokoje w klasztorze.

Dziękujemy parafianom i dobrodziejom tego miejsca, którzy przyczynili się do budowy i rozwoju tego miejsca kultu.

Aleksander Litwiniuk OFMConvTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij