Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Nowenna przed uroczystością św. Klary

24.07.2018 kg .

Franciszkanie.pl | Redakcja portalu

Krakowskie klaryski zapraszają na nowennę przed uroczystością św. Klary z Asyżu w dniach od 2 do 10 sierpnia 2018 r. Modlitwy będą miały miejsce w kościele św. Andrzeja przy ul. Grodzkiej.

Program nowenny oraz uroczystości św. Klary:

  • nowenna 2-10 sierpnia 2018: Msza Święta z homilią, po niej modlitwy do św. Klary
  • triduum eucharystyczne 9-11 sierpnia 2018: całodzienna adoracja najświętszego sakramentu
  • uroczystość św. Klary 11 sierpnia: 7.00, 10.00, 17.00 – Msza Święta i uczczenie relikwii; na Mszę Świętą o godz. 17.00 szczególnie zaproszeni są wszyscy pracownicy TV i innych  współczesnych środków przekazu, którym patronuje św. Klara

Wszystkich, którzy w tych dniach nie mogą przybyć do Krakowa siostry klaryski zapraszają do duchowej łączności i odmawiania modlitwy nowennowej: Wszechmogący, wieczny Boże, Ojcze światłości, od którego pochodzi wszelkie dobro i prawda, udziel nam Twego miłosierdzia. Ty, który obficie obdarzyłeś świętą Klarę, pokorną służebnicę Twoją, wieloma łaskami, również i nam udziel tego, o co Cię prosimy z wiarą i pokorą. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij