Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Nowi akolici

01.12.2020 Jan Maria Szewek

W I niedzielę Adwentu, 29 listopada 2020 r., czterech franciszkańskich braci kleryków z WSD w Krakowie przyjęło posługę akolitatu.

„Akolita jest ustanawiany po to, aby usługiwał przy ołtarzu oraz pomagał kapłanowi i diakonowi. Przede wszystkim ma przygotowywać ołtarz i naczynia liturgiczne oraz w razie potrzeby rozdawać wiernym Eucharystię, której jest nadzwyczajnym szafarzem" - czytamy w nowym ogólnym wprowadzeniu do Mszału Rzymskiego.

Minister prowincjalny o. Marian Gołąb po uroczystej mszy św., której przewodniczył, spotkał się w murach seminarium ze wszystkimi braćmi. Przybliżył im wybrane zagadnienia z czteroletniego planu prowincji i niektóre uchwały, przyjęte w tym roku podczas kapituły prowincjalnej zwyczajnej.

W południe połączone wspólnoty – klasztorna i seminaryjna – uczestniczyły w Liturgii Godzin, podczas której bracia odnowili śluby zakonne. Obrzęd ten rokrocznie przeprowadzany jest 29 listopada, w święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego.

jmsTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij