Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Nowi franciszkańscy lektorzy

15.02.2021 . kg

WSD Kraków | Wyższe Seminarium Duchowne i Juniorat im. św. Maksymiliana M. Kolbego

„Przyjmij księgę Pisma Świętego i wiernie przekazuj słowo Boże, aby coraz mocniej działało w sercach ludzkich” – mówił minister prowincjalny krakowskich franciszkanów do sześciu braci kleryków podczas obrzędu ustanowienia lektorów. Odbył się on w niedzielę, 14 lutego 2021 r. w Bazylice św. Franciszka w Krakowie.

O. Marian Gołąb prosił Boga, aby pobłogosławił tych braci wybranych do posługi. „Spraw, aby nieustannie rozważając Twoje słowo, zostali przez nie ukształtowani i wiernie przekazywali je swoim braciom i siostrom” – modlił się.

„Proszę was, przyjmijcie z otwartym sercem słowo Boże. Zanim zaczniecie je głosić, trzeba abyście je poznali i do niego przylgnęli całym swoim życiem” - apelował.

„Zostajecie dziś wybrani, bracia, do misji przyprowadzenia każdego człowieka do Boga” przekonywał. „Za kilka lat z mandatu Kościoła, trzymając w ręku Biblię, będziecie posłani z przesłaniem Dobrej Nowiny, której świat tak bardzo potrzebuje” - dodał.

Wyższy przełożony przypomniał, że jest to szczególny obrzęd, który jest pierwszym oficjalnym, liturgicznym etapem w drodze ku przyjęciu łaski, święceń prezbiteratu.

W posługę lektora zostało wprowadzonych pięciu braci z krakowskiej prowincji (Dawid Furgał, Szymon Tuptoński, Mateusz Seweryn, Piotr Natyna, Łukasz Gradek) i jeden brat z czeskiej prowincji franciszkanów (Jan Vicha).

jms

fot. Artus ScheferTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij