Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Nowi paragwajscy lektorzy i akolici

16.05.2018 Sekretariat Misyjny

Paragwaj Misje franciszkańskie | Sekretariat Misyjny

"Pragnę podzielić się radosną wieścią, że trzech braci Paragwajczyków, odbywających formację w domu formacyjnym "Casa de San Antonio" w Saldan - Cordoba i studiujących teologię w Instytucie Filozoficzno - Teologicznym w Cordobie, zostało wprowadzonych do posługi lektora i akolity" - pisze do nas o. Jacek Orzeł z Paragwaju.

Do posługi lektora został wprowadzony br. Jose Gonzalez, a do posługi akolity bracia: br. Wildo Jose Bogarin i br. Erit Roberto Peralta Mercado.

Mszy Świętej przewodniczył i wprowadzenia do posług dokonał Prowincjał Prowincji Rioplatence (Argentyna-Urugwaj) - o. Aldo Cuccaro. W uroczystości uczestniczyła wspólnota domu formacyjnego.

 

Lektorzy i akolici

Po wprowadzeniu w posługę, bracia lektorzy będą czytać Słowo Boże podczas liturgii, a także mogą przygotowywać ludzi do godnego przyjęcia sakramentów. Będą też głosić orędzie zbawienia ludziom, którzy jeszcze go nie znają. Akolici zaś mogą pomagać kapłanom i diakonom w wykonywaniu ich urzędu, i jako nadzwyczajni szafarze udzielać Komunii świętej wiernym, a także zanosić ją chorym.

Braciom, którzy zostali wprowadzeni do posług, życzymy wierności i wytrwałości na drodze powołania, w służbie Bogu i Kościołowi.

 

Z pozdrowieniami, Pokój i Dobro!

o. Jacek Orzeł/red.

Przeczytaj także Nowicjat w lesie

Rozpoczęcie nowicjatu i obłóczyny w Aregua

 


Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij