Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Nowość wydawnictwa Bratni Zew

19.07.2021 . kg

Bratni Zew | Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew”

Już nie ja żyję – wyznaje szczerze Paweł – lecz to Chrystus żyje we mnie! Pawłowa wiara w Chrystusa, mocno zakorzeniona w chrzcie i umocniona przez Eucharystię, emanuje z każdej strony jego listów. Zajrzyj do wewnętrznego świata Apostoła i odkryj przyczynę jego „biegu” w kierunku niebieskiej ojczyzny oraz jego wiernej posługi apostolskiej w służbie Kościołowi. Pomoże Ci w tym nowość wydana właśnie nakładem wydawnictwa Bratni Zew.

Z licznych listów Apostoła Narodów włączonych do kanonu Pisma Świętego wyłania się jego wyraźna sylwetka. Dogłębna lektura jego dzieł nie prowadzi jednak do powstania kolejnej tradycyjnej biografii św. Pawła, ale do powstania biografii teologicznej Apostoła. Zresztą i on sam pisał swoje życie niczym autobiografię teologiczną: jako misjonarz i teolog uczynił z niego wiarygodny „dyskurs” o Chrystusie.

Zaczerpnij z doświadczenia duchowego i pastoralnego św. Pawła, zrozum Apostoła i spójrz na Jezusa jego oczami.

Zajrzyj do książki: BRATNI ZEW.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij