Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Nowy błogosławiony z grona Braci Mniejszych Konwentualnych

25.04.2019 . kg

Kuria Generalna | Convento Ss. Apostoli

Zakon Braci Mniejszych Konwentualnych powiększy się wkrótce o kolejnego męczennika wyniesionego na ołtarze. 27 kwietnia 2019 r. w mieście La Rioja w Argentynie zostanie beatyfikowany nasz współbrat Karol Boży Murias, zakonnik, kapłan i męczennik.

Drodzy bracia, wywyższając naszego brata Karola do chwały ołtarzy, dobry Bóg daje nam nową okazję do zastanowienia się nad naszą tożsamością braci mniejszych konwentualnych, nad powagą w przeżywaniu naszego powołania w tym czasie i w tych miejscach, gdzie poprowadziło nas posłuszeństwo zakonne, lecz przede wszystkim nad tym, w jaki sposób wcielamy Dobrą Nowinę, najpierw w nasze życie i naszych wspólnot braterskich, ale też pośród ludu Bożego, z którym żyjemy.

Oto 27 kwietnia 2019 r. w mieście La Rioja w Argentynie zostanie beatyfikowany nasz współbrat Karol Boży Murias, zakonnik, kapłan, męczennik, wraz z trzema innymi czcigodnymi świadkami Chrystusa: bpem Henrykiem Aniołem Angelellim Carlettim, biskupem diecezji La Rioja, ks. Gabrielem Longueville’em, francuskim kapłanem diecezjalnym fidei donum, i Wacławem Pedernerą, wiernym świeckim i ojcem rodziny. Godne wzmianki jest to, że ci czterej nowi błogosławieni, tak jak ściśle byli złączeni w życiu, tak samo stali się złączeni również w śmierci i teraz na zawsze są razem przed Bogiem orędownikami za nas wszystkich, zwłaszcza za braci z prowincji argentyńskiej i za cały lud argentyński…

Tekst listu Ministra generalnego

za: www.ofmconv.net

galeria zdjęć Błogosławionego: ofmconv.netTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij