Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Nowy numer „Posłańca św. Antoniego z Padwy”!

08.11.2017 . kg

Posłaniec św. Antoniego | Redakcja dwumiesięcznika franciszkańskiego

W sprzedaży jest już nowy, listopadowo-grudniowy numer dwumiesięcznika franciszkańskiego „Posłaniec św. Antoniego z Padwy”. Koniecznie zobaczcie co na jego temat pisze redaktor naczelny, o. Andrzej Zając OFMConv.

Wdzięcznych myśli wokół rodziców nigdy za wiele. Przypomina nam o tym również czwarte przykazanie dekalogu. Dla wielu z nas listopad jest okazją, by nawiedzić groby najbliższych zmarłych. Kto jednak ma żyjących rodziców, może tym bardziej ucieszyć się ich obecnością. […] Dlatego właśnie podejmujemy w tym numerze refleksję nad tajemnicą rodziców. W rodzicielstwie jest bowiem coś boskiego i mistycznego. Bez Boga nie ma człowieka! Bóg go chce i daje mu życie. I nie robi tego bez udziału człowieka.

[…] Drodzy Czytelnicy, powoli mija kolejny rok naszej wspólnej przygody ze św. Antonim. Jesteśmy Wam wdzięczni, że chcecie nas czytać. My z naszej strony dokładamy wszelkich starań, by pismo było jak najlepsze i by odpowiadało na Wasze potrzeby. Wierzymy, że również w nadchodzącym roku będziecie razem z nami. Zachęcamy do odnowienia prenumeraty. Prosimy Was, byście dzielili się z innymi lekturą Posłańca. Im więcej czytelników, im więcej prenumeratorów, tym łatwiej nam pismo rozwijać. Mamy nadzieję, że obniżenie ceny egzemplarza do 8 zł będzie zachętą dla tych, którym też nie jest lekko materialnie.

Pamiętajmy o sobie nawzajem w modlitwie. Wstawiennictwo naszego patrona, św. Antoniego z Padwy jest przemożne. On naprawdę ma względy u Boga! Ucząc się od niego uległości wobec Bożych zamiarów, będziemy doświadczać wciąż mocniej Jego łaski w naszych codziennych zmaganiach. Niech czas pamięci o naszych zmarłych rozbudza w nas tęsknotę za niebem. A czas świętowania Narodzenia Pańskiego niech będzie okazją do radości i dziękczynienia Bogu za Jego miłość i łaskawość.

Andrzej Zając OFMConv

redaktor naczelny

A w numerze ponadto:

  • Natuzza Evolo – mistyczka i stygmatyczka
  • Dlaczego ważne są proporcje
  • Jak pięknie żyć?
  • Góra św. Anny
  • Rozmowa o rodzinie w Ugandzie
  • Rozważania biblijne
  • Homilie

i wiele innych ciekawych artykułów…

Polecamy!

Więcej o dwumiesięczniku na stronie: www.poslaniecantoniego.plTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij