Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Nowy numer „Posłańca św. Antoniego z Padwy”

22.06.2020 . kg

Bratni Zew | Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew”

Na uroczystość św. Antoniego z Padwy przygotowany został kolejny numer magazynu franciszkańskiego „Posłaniec św. Antoniego z Padwy”. Tym razem wspólnie z autorami artykułów idziemy… „W stronę nieba”. Taki jest bowiem temat numeru. A co o nowym „Posłańcu” pisze jego redaktor naczelny, o. Andrzej Zając? Zapraszamy do lektury!

Teraz, kiedy Posłaniec ukazuje się tylko dwa razy w roku, minęło rzeczywiście sporo czasu od ostatniego numeru. Ale jesteśmy! I dziękujemy Bogu za to, że wciąż możemy się kontaktować ze sobą za pomocą słowa pisanego. To już 25 lat, jak nasze czasopismo ukazuje się w Polsce! Dziękujemy też Wam, że przyjmujecie nasze treści, które dobieramy skrzętnie, by pomagały Wam w codziennym życiu, w przemyśleniach i w doświadczaniu miłości naszego dobrego Boga.

Zanim nastąpił ten trudny czas ograniczeń, niepewności i obaw, wiedzieliśmy, że tym razem będziemy pisać o niebie, które jakby zniknęło z naszej świadomości. A przecież niebo to nasz cel, bo ostatecznie chodzi w nim o szczęśliwe życie bez końca w absolutnej bliskości Boga. Jako wierzący wiemy, że będziemy cieszyć się Nim nie w pojedynkę, ale że będą tam – jak ufamy – nasi najbliżsi i że wreszcie zobaczymy z bliska św. Antoniego, z którego pomocy tutaj na ziemi tak chętnie korzystamy. To poruszające! Zobaczymy też św. Franciszka, św. Maksymiliana, o. Wenantego Katarzyńca, których słowa stale powracają na łamach naszego magazynu.

Nasze życie ukierunkowane jest W STRONĘ NIEBA. Naszą codzienność przeżywamy tak, by tego kierunku nie zmienić, ani nie zagubić. I o tym właśnie tym razem piszemy. Obecna sytuacja, która przypomina nam, jak krucha jest nasza egzystencja i jak bardzo jesteśmy zależni od innych, jest doskonałą okazją, by pomyśleć o naszej przyszłości bez obaw i lęku. Taka refleksja czyni nas bardziej realistami, którzy całą swoją nadzieję pokładają w Bogu. To On dał nam – i wciąż daje – swojego Syna, który oddał swoje życie dla naszego ocalenia. O tym przypomina nam również egzorcyzm św. Antoniego, który prezentujemy, zachęcając do odmawiania z wiarą tej krótkiej antyfony liturgicznej, tak bliskiej naszemu Patronowi.

Patrzymy więc z wiarą na siebie i na innych, i na to wszystko, co dzieje się wokół nas. Choć świat, który staje na głowie, może niepokoić, to my jesteśmy spokojni, bo wiemy, że Jezus jest z nami. To On daje nam pokój. I On umacnia nas swoim słowem: „Wszystko bowiem, co z Boga zrodzone, zwycięża świat; tym właśnie zwycięstwem, które zwyciężyło świat, jest nasza wiara” (1J 5,4). A moc wiary nie jest z nas, ale z Niego, który nam o tym przypomina: „To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat” (J 16,33).

Posłaniec św. Antoniego jest właśnie po to, aby przypominać o tym, co mówi Jezus, jak to przed wiekami w swoich kazaniach czynił nasz święty Patron z Padwy. W ten sposób chcemy pomagać wierzyć innym, promując kulturę katolicką, która jest tak ważna w dzisiejszym zeświecczonym świecie. Dlatego prosimy Was, by propagować Posłańca w swoim środowisku, w parafii, we wspólnotach, wśród krewnych i znajomych. Niech dobre słowo się rozszerza, a św. Antoni niech wstawia się za nami!

Andrzej Zając OFMConvTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij