Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Nowy numer „Posłańca św. Antoniego z Padwy”

23.12.2020 . kg

Posłaniec św. Antoniego | Redakcja magazynu franciszkańskiego

Temat świątecznego numeru „Posłańca św. Antoniego z Padwy” to „ŚWIADECTWO”. Słowo Boże nie pozostawia złudzeń co do istoty naszego świadectwa wobec świata: „Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali” (J 13,35). Nikt jednak sam z siebie nie jest zdolny do takiego świadectwa – pisze w słowie wstępnym redaktor naczelny magazynu franciszkańskiego, o. Andrzej Zając.

Gdyby Bóg nie umiłował nas wcześniej, nie bylibyśmy w stanie wykrzesać z siebie miłości. „Bóg jest miłością” (1J 4,16). A Jego „Duch wspiera swym ŚWIADECTWEM naszego ducha, że jesteśmy dziećmi Bożymi” (Rz 8,16). Kto przyjmuje miłość Boga, przyjmuje Jego świadectwo. „A świadectwo jest takie: że Bóg dał nam życie wieczne, a to życie jest w Jego Synu” (1J 5,11). I o to chodzi, byśmy byli świadkami nie wegetacji, ale życia, które jaśnieje pośród ciemności.

W maju 2021 roku odbędzie się długo wyczekiwana beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia, ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Z tej okazji przygotowaliśmy rozmowę na jego temat, aby przywołać świadectwo jego niezłomnej wiary. Druga rozmowa to świadectwo wieloletniej rodziny, która dzieli się swoim doświadczeniem. Cały numer zawiera treści, które pomogą odświeżyć w nas wezwanie do osobistego świadectwa, jakie dajemy o Jezusie Chrystusie, który jest naszym Panem, a którego świat potrzebuje jak zeschła ziemia wody.

Posłaniec św. Antoniego, jak sami widzicie, niesie dużo dobrych treści, umacniających w wierze i pomagających lepiej rozumieć sprawy wiary. Dobrą rzeczą jest chociażby wracanie do Katechizmu Kościoła Katolickiego, który w przystępny sposób rozjaśnia nam nie tylko to, w co wierzymy, ale również to, jak mamy jako chrześcijanie żyć i postępować. Wszystkie inne teksty dobrane skrzętnie temu też służą: abyśmy świadomi wezwania Bożego, przekładali je na język naszej codzienności, a przez to pełnili wolę Ojca i oddawali Mu chwałę.

Częścią naszego ewangelicznego świadectwa jest również umiejętność postępowania wśród fałszywych przekonań i zamętu. Św. Paweł daje bardzo konkretne wskazania, które mogą przydać się i nam: „To wszystko przypominaj, dając ŚWIADECTWO w obliczu Boga, byś nie walczył o same słowa, bo to się na nic nie przyda, wyjdzie tylko na zgubę słuchaczy. Dołóż starania, byś sam stanął przed Bogiem jako godny uznania pracownik, który nie przynosi wstydu, trzymając się prostej linii prawdy. Unikaj zaś światowej gadaniny; albowiem uprawiający ją coraz bardziej będą się zbliżać ku bezbożności, a ich nauka jak gangrena będzie się szerzyć wokoło” (2Tm 2,14-17). Zamiast niepotrzebnych sporów, lepiej iść za prostym wezwaniem: „Trzymajcie się mocno Słowa Życia” (Flp 2,16).

Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli! Niech Dzieciątko Jezus przyniesie nam pokój i nadzieję!

Andrzej Zając OFMConv

redaktor naczelny


Zapraszamy na stronę pisma: www.poslaniecantoniego.pl, gdzie można dowiedzieć się więcej o jego dostępności, autorach i prenumeracie, do której zachęcamy.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij