Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Nowy projekt Franciszkańskich Spotkań Młodych – Podcasty FSM

16.02.2021 . kg

Franciszkanie.pl | Redakcja portalu

Jedno z najstarszych dzieł franciszkańskich – Spotkanie Młodych wystartowało z nowym projektem. Organizatorzy zapraszają do wysłuchania podcastu o Kościele przez duże „K”. Pierwszy odcinek ukazał się w dwóch częściach i jest dostępny na Spotify.

Podcasty Franciszkańskiego Spotkania Młodych ukazują się w cyklu „Budujemy Kościół” i pozwalają spojrzeć na wspólnotę chrześcijan z różnych perspektyw, tak by odbiorcy mogli lepiej poznać nie tylko historię Kościoła, ale i jego bogaty, duchowy wymiar.

Na pewno będziemy poruszać tematy trochę niewygodne, ponieważ widzimy ogromną potrzebę odpowiedzi na trudne pytania. Daleko nam do autorytarnego wypowiedzenia zdania na te tematy, ale chcemy jasno wyrazić, że nasz Kościół jest po prostu piękny, mimo wszelkich trudności. Zachęcamy też do krytycznego myślenia i dzielenia się z nami opiniami o treściach prezentowanych w odcinkach w naszych mediach społecznościowych, czy poprzez adres mailowy – mówi Marta Górka, rzecznik FSM.

Pierwszą prezentowaną treścią jest rozmowa z br. Piotrem Kantorskim, dotycząca świętości Kościoła. Uczestnicy spotkania starali się odpowiedzieć m.in. na takie pytania jak: Czy Kościół XXI wieku nadal można nazwać świętym? Co to w ogóle znaczy? Czy nadaję się do Kościoła skoro jestem grzeszny?

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania odcinka.

Część pierwsza:

https://open.spotify.com/episode/0lwKwHSgE06WqURZhwR6kG?si=Xl4-DlU8QVW64_3xm598Og  

Część druga:

https://open.spotify.com/episode/1nQHIMGK4eY2nDBcTxgMrf?si=rsrpHufKQnmcl2SgN7u-Qw

Już teraz zapraszamy na drugą rozmowę, która ukaże się w pierwszych dniach marca. Wówczas zostanie poruszony temat Kościoła pierwszych chrześcijan.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij