Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Nowy Targ. Jezus na Lodowisku 2016.

23.05.2016

Tegoroczna edycja spotkania Jezus na Lodowisku będzie jedną wielką modlitwą przygotowującą wiernych Podhala i całej Małopolski do Światowych Dni Młodzieży. 11 czerwca 2016 r. w Hali Lodowej w Nowym Targu odbędzie się już po raz trzeci spotkanie, które mocnymi zgłoskami wpisało się w tradycję religijną południowego rejonu Polski.

Cechą charakterystyczną tego wydarzenia jest harmonijne połączenie najbardziej tradycyjnych form modlitwy i pobożności, typowej dla Podhala, jak obecność figury Matki bożej Ludźmierskiej, z modlitwą charyzmatyczną, o której animację zatroszczą się członkowie Odnowy w Duchu świętym Archidiecezji Krakowskiej i goście z Rzymu.

Centralną obecnością Lodowiska jest Jezus, obecny cały dzień nie tylko w różnorodnych formach modlitwy, ale przede wszystkim w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. O nauczanie zatroszczy się o. Augustyn Pelanowski, świadectwo własnego nawrócenia przedstawi Andrzej Sowa – Kogut.

Diakonia muzyczna Marii Krawczyk-Ziółkowskiej, oprócz animacji muzycznej spotkania, będzie się modliła wraz z wiernymi słynną Koronką do Bożego Miłosierdzia w wydaniu symfonicznym, której prapremiera odbyła się 3 kwietnia 2016 r. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Chętni i potrzebujący będą mogli skorzystać z posługi modlitwy wstawienniczej, o którą zatroszczą się posługujący tym mandatem członkowie wspólnot Odnowy.

Centralnym momentem modlitewnym tegorocznego Lodowiska będzie Eucharystia sprawowana przez bpa Grzegorza Rysia. On też wprowadzi zgromadzenie w modlitwę o wylanie Ducha Świętego za wstawiennictwem Matki Bożej Ludźmierskiej i św. Jana Pawła II na Podhale, Światowe Dni Młodzieży, oraz całą Polskę. Główną bowiem intencją spotkania jest modlitwa o owocny i bezpieczny przebieg Światowych Dni Młodzieży.

Jezus na Lodowisku 2016 zakończy się uroczystym przejściem wszystkich uczestników w eucharystycznej procesji przez Bramę Miłosierdzia w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Program tegorocznej edycji:
9.00 - Zawiązanie wspólnoty - modlitwa uwielbienie Don Fabio Wspólnota Maryja Rzym/Kraków
9.15 - Przywitanie Matki Bożej Ludźmierskiej
9.30 - Przybycie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie Ołtarza
10.30 - Przerwa
11.00 - I Konferencja - O. Augustyn Pelanowski
12.00 - Przerwa
12.30 - Świadectwo Andrzej Sowa - Kogut.
13.30 - Przerwa obiadowa
15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia po niej  II Konferencja - O. Augustyn Pelanowski
17.00 - Przerwa
17.30 - EUCHARYSTIA - Homilia Ks. Biskup Grzegorz Ryś.
19.00 - Przerwa
19.30 - Adoracja - Prośba o wylanie Ducha Świętego za wstawiennictwem MB Ludźmierskiej i św. Jana Pawła II na Podhale, ŚDM oraz całą Polskę - Ks. Biskup Grzegorz Ryś. Uwielbienie.
21.00 - Przejście w procesji Eucharystycznej z MB Ludźmierską do Bramy Miłosierdzia - Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pożegnanie MB Ludźmierskiej. Rozesłanie i zakończenie.

Głównym organizatorem trzeciej już edycji Lodowiska jest parafia św. Katarzyny w Nowym Targu i tamtejsza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Patronat honorowy nad inicjatywą objął ks. bp Grzegorz Ryś. W organizację i animację spotkania są zaangażowane wspólnoty Kościoła lokalnego i Odnowy w Duchu Świętym z całej Małopolski, wraz z liczną delegacją Wspólnoty Maryja Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej z Rzymu, która tegoroczny udział w Lodowisku traktuje jako pielgrzymkę wdzięczności za 40 lat istnienia.

oficjalny portal internetowy tegorocznej edycji Jezus na Lodowisku
wydarzenie na faceboku

Bezpośrednim przygotowaniem duchowym do spotkania Jezus na Lodowisku będzie 10 czerwca modlitwa w Centrum Jana Pawła II w Krakowie z udziałem don Fabio Bartoli, odpowiedzialnych i członków Wspólnoty Maryja Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej z Rzymu i Krakowa oraz przedstawicieli krakowskich środowisk modlitewnych i ewangelizacyjnych.

Program:
17.45 - Don Fabio Bartoli: „Wspólnota Maryja - 40 lat katolickiego doświadczenia charyzmatycznego”
18.15 - wspólnotowa modlitwa charyzmatyczna animowana przez odpowiedzialnych i młodzież Wspólnoty Maryja z Rzymu i Krakowa
19.15 - Eucharystia z modlitwą o wylanie Ducha Świętego nad miastem Krakowem, Światowymi Dniami Młodzieży, i nad krajem w rocznicę 1050 Chrztu Polski – o. Marian Gołąb OFMConv, Minister prowincjalny krakowskiej prowincji św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (franciszkanów), długoletni misjonarz w Ugandzie

wydarzenie na facebookuTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij