Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

O. Arkadiusz Bąk wiceprezesem Narodowego Stowarzyszenia MI w Polsce

09.11.2021 . kg

Dąbrowa Górnicza | Parafia Św. Antoniego z Padwy i Klasztor franciszkanów

W sobotę 6 listopada 2021 r. o. Arkadiusz Bąk z Centrum św. Maksymiliana w Harmężach został wybrany na wiceprezesa Narodowego Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” w Polsce. Wyboru dokonano podczas VII Zgromadzenia Narodowego MI w Niepokalanowie.

Prezes Międzynarodowy Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” Miguel Bordas Proszyński i Asystent Międzynarodowy MI o. Gilson Miguel Nunes OFMConv 6 listopada 2021 r. powitali wszystkich uczestników VII Zgromadzenia Narodowego Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” w Polsce. Podziękowali również dotychczasowemu Prezesowi Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” w Polsce o. Stanisławowi Piętce i całemu Zarządowi poprzedniej kadencji.

W obradach VII Zgromadzenia w Ośrodku Narodowym MI w Niepokalanowie uczestniczyli delegaci, prezesi, asystenci kościelni wspólnot rycerskich z całej Polski oraz zaproszeni goście.

W tajnym głosowaniu wybrano nowego prezesa Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” w Polsce w osobie franciszkanina o. Ryszarda Żubera z Niepokalanowa. Dokonano również wyboru nowego wiceprezesa MI w osobie o. Arkadiusza Bąka, franciszkanina z Harmęż.

Nowo wybrany Zarząd Stowarzyszenia „Rycerstwo Niepokalanej” w Polsce:

  • prezes: o. Ryszard Żuber OFMConv (Niepokalanów)
  • wiceprezes: o. Arkadiusz Bąk OFMConv (Harmęże)
  • sekretarz: Zofia Falkiewicz (Starachowice)
  • delegat ds. młodzieży: o. Tomasz Tęgowski OFMConv (Elbląg)
  • członkowie zarządu: Urszula Kraus (Bielsko-Biała), Jan Hajduga (Dąbrowa Tarnowska)
  • komisja rewizyjna: Halina Tuskowska (Lębork), Anna Jodczyk (Białystok), Julia Skrzynecka (Dębica)
  • ekonom: Barbara Pietrzykowska (Częstochowa)

Gratulujemy nowemu Zarządowi MI w Polsce i życzymy owocnej pracy na rzecz Stowarzyszenia.

Każdego dnia VII Zgromadzenia Narodowego Stowarzyszania „Rycerstwo Niepokalanej” w Polsce, wszyscy członkowie Zgromadzenia jednoczyli się na wspólnej Mszy Świętej, modlitwie różańcowej, Apelach Maryjnych i Godzinkach o Niepokalanym Poczęciu NMP.

Szczególnie gratulujemy o. Arkadiuszowi z naszej prowincji. O. Arkadiusz Bąk (l. 36) urodził się w Żywcu. Po ukończeniu Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Franciszka z Asyżu w Legnicy w roku 2004 wstąpił do zakonu franciszkanów. Pierwsze śluby zakonne złożył w roku 2006, a święcenia kapłańskie przyjął w roku 2012 i został skierowany do pracy w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia.

Przez sześć lat był katechetą, a obecnie prowadzi Szkołę Ewangelizacji Niepokalanej, chór parafialny, wspólnotę Wojownicy Maryi, strony internetowe Centrum św. Maksymiliana w Harmężach i MI diecezji bielsko-żywieckiej; szerzy kult św. Maksymiliana; głosi rekolekcje parafialne i tematyczne; realizuje audycje MI dla katolickich rozgłośni radiowych; organizuje comiesięczne spotkania MI w różnych parafiach diecezji bielsko-żywieckiej.

Jest asystentem prowincjalnym ds. Rycerstwa Niepokalanej i asystentem diecezjalnym MI. Od niedawna jest też prezesem Fundacji Brat Słońce.

mj/jms/Janina Mickiewicz

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z VII Zgromadzenia Narodowego Stowarzyszania „Rycerstwo Niepokalanej” w Polsce: dabrowa.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij