Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

O misyjnej książce “Oddech słońca” w mediach

08.10.2021 . kg

Misje franciszkańskie | Sekretariat Misyjny

20 września 2021 r. na rynku wydawniczym ukazała się kolejna książka o. Bogusława Dąbrowskiego, który przez prawie 20 lat pracował na misjach w Ugandzie. W związku z tym wydarzeniem w różnych mediach można było posłuchać wywiadów z autorem.

Zapraszamy na stronę internetową Sekretariatu Misyjnego Franciszkanów, na której można obejrzeć i wysłuchać niektórych z medialnych spotkań z o. Bogusławem: ODDECH SŁOŃCA – SPOTKANIA Z AUTOREM.

 

O. Bogusław Dąbrowski spędził prawie 20 lat w Ugandzie. Jak długo można wytrwać na misji, kochać Afrykę, nie zatracając swego zapału, wiary, sensu życia w innej kulturze? Nie wiedząc, czy nadal się jest białym czy już czarnym? Co robić, by nie uciec w aktywizm i pracoholizm?

Książka zaczyna się od upadku. O. Bogusław, porwawszy się „z motyką na Afrykę”, w pewnym momencie trafił do szpitala, gdzie spotkał doktora Darabelę – lekarza mędrca:

– Jest ojciec przemęczony, trzeba zwolnić tempo życia – usłyszał.

– Tylko jak to zrobić? Mam za dużo obowiązków.

– Ojciec wszystko robi za szybko. Nawet oddycha za szybko. Niech ojciec podpatruje przyrodę… Wszystko ma swój rytm. Noc i dzień – tak oddycha świat.

Po powrocie do Kakooge zabrałem się do solidnej pracy, przede wszystkim nad sobą. Najpierw w codziennej medytacji uwzględniłem odpowiednie oddychanie… Przeczytałem z Księgi Rodzaju fragment o tym, jak Bóg tchnął oddech w pierwszych ludzi ulepionych z ziemi, dając im życie. Czytałem go już wiele razy w życiu, ale tym razem interpretowałem go zupełnie inaczej. Co innego z niego wyciągałem. A więc oddech to życie! Eureka!

Bóg stworzył dzień i noc – oddech świata.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij