Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

O świętej Kindze dla najmłodszych!

21.07.2021 . kg

Bratni Zew | Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew”

„Historia świętej Kingi” to fascynująca wierszowana opowieść o dziewczynce, która przeszła przez życie, ufając Panu Bogu. Wyrosła na mądrą kobietę i dobrą władczynię. Wspierała potrzebujących, fundowała kościoły, zawsze służyła dobrą radą. Kościół włączył ją w poczet swoich świętych. Dzięki pięknie ilustrowanej książce, która właśnie ukazała się nakładem wydawnictwa BRATNI ZEW, najmłodsi poznają nie tylko historię węgierskiej królewny, która została krakowską i sandomierską księżną. Spotkają także innych bohaterów znanych z kart polskiej historii: Bolesława Wstydliwego, Leszka Białego czy księżniczkę Grzymisławę.

Rozbudź w swoim dziecku ciekawość świata. Naucz je wpatrywać się w przykład tych, od których warto uczyć się, jak żyć. Wyrusz z nim w podróż do niezwykłego świata świętej Kingi.

Autorki:

Katarzyna Gancarz – z pochodzenia starosądeczanka. Tam poznała i pokochała postać świętej Kingi. Kilkuletnia praca z dziećmi niepełnosprawnymi, a także częste przebywanie z najmłodszymi, rozbudziły pragnienie przedstawienia im tej niezwykłej świętej. Kocha muzykę, zwłaszcza sakralną. Współtworzy kameralny chór żeński Ad Caelum.

Anna Sarota – pedagog specjalny, pracujący od dziesięciu lat z dziećmi z autyzmem. Swoje zamiłowanie do słowa wykorzystuje w codziennej pracy terapeutycznej oraz w życiu osobistym, tworząc okolicznościowe teksty pisane wierszem.

Przepiękne ilustracje wykonała Sylwia Dulny.

PREMIERA 24 lipca 2021 r.

W ZAMÓWIENIU PRZEDPREMIEROWYM DARMOWA DOSTAWA: DO NIEDZIELI 25 LIPCA 2021!

Książkę można nabyć w sklepie internetowym Wydawcy: BRATNI ZEW. Polecamy!Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij