Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Obecność Niepokalanej w Harmężach

12.12.2019 . kg

Harmęże | Klasztor Niepokalanego Poczęcia NMP

W pierwszą sobotę miesiąca, 7 grudnia 2019 r., w Parafii Matki Bożej Niepokalanej w Harmężach, wierni oddali siebie Niepokalanej, przyjęli Cudowny Medalik oraz wstąpili do Rycerstwa Niepokalanej.

Po Eucharystii jak w każdą pierwszą sobotę w klasztorze odbyło się spotkanie formacyjne dla mężczyzn.

Co to znaczy być Wojownikiem Maryi – to temat sobotniego spotkania, który przedstawili liderzy wspólnoty, która od października 2019 r. formuje się w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia.   

„Dziś druga niedziela adwentu, ale ponieważ w tym dniu przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, to dla nas podwójna radość gdyż świętujemy także nasz odpust parafialny, święto parafii” - powiedział 8 grudnia do zgromadzonych wiernych o. Piotr Cuber, proboszcz parafii Matki Bożej Niepokalanej w Harmężach.

Kazania przez całą niedzielę i sumę odpustową poprowadził ks. Adam Bieniek, kanclerz kurii bielsko-żywieckiej, który w okolicznościowej homilii powiedział: „W raju było cudownie, ale to cudowne miejsce okazało się być nie dla ludzi i już tylko cud mógł przywrócić ludziom ten cudowny raj” – powiedział kaznodzieja. Dodał także: „Świętując Niepokalane Poczęcie NMP świętujemy cud, świętujemy nadzwyczajną interwencję samego Boga, której nie da się wytłumaczyć odwołując się tylko do przyczyn naturalnych”.

W uroczystej Eucharystii wzięli udział przedstawiciele wspólnot parafialnych, księża Salezjanie, kapłani z dekanatu oświęcimskiego oraz z sąsiedniej diecezji.

Ks. Adam Bieniek w końcowej modlitwie zawierzył Matce Bożej Niepokalanej całą parafię, duszpasterzy, dzieci, młodzież, chorych, cierpiących.

W niedziele popołudnie członkowie Rycerstwa Niepokalanej zgromadzili się w klasztornej kaplicy na „Godzinie Łaski”, aby przez wstawiennictwo Niepokalanej wypraszać potrzebne dary dla naszych wspólnot i każdego z nas.

Nagrania mp3: harmeze.franciszkanie.plTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij