Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Obraz św. Jana Pawła II u krakowskich franciszkanów

06.11.2017 . kg

Kraków | Klasztor i Bazylika Franciszkanów pw. św. Franciszka z Asyżu

W sobotę, 4 listopada 2017 r. u krakowskich franciszkanów, we wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa, patrona chrztu św. Jana Pawła II, podczas Mszy Świętej o godz. 16.30 miało miejsce poświęcenie obrazu Ojca Świętego. Płótno zostało umieszczone w ołtarzu obok ławki, gdzie jako metropolita krakowski miał zwyczaj się modlić.

Autorką obrazu jest Irena Maria Palka, krakowska artystka, absolwentka ASP, którą ukończyła w pracowni malarstwa prof. Stanisława Rodzińskiego i tkaniny artystycznej prof. Lilii Kulki. Ojciec Święty przedstawiony jest na płótnie we franciszkańskiej świątyni, kiedy modli się w swoim ulubionym miejscu, po lewej stronie od wejścia głównego. Właśnie tam umieszczony został jego portret.

Zapraszamy do odwiedzenia Bazyliki św. Franciszka z Asyżu przy Franciszkańskiej i modlitwę przy ołtarzu św. Jana Pawła II oraz w jego ulubionej ławce.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij