Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Obrazek prymicyjny o. Wenantego Katarzyńca

03.01.2020 . kg

Kalwaria Pacławska | Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej

Cenną pamiątką po o. Wenantym jest obrazek prymicyjny sługi Bożego. Udało się zrobić reprint z oryginalnego obrazka, który zachował się w Archiwum Franciszkanów w Krakowie. O. Wenanty Katarzyniec przyjął święcenia kapłańskie 2 czerwca 1914 r.

W liście, jaki skierował do swoich rodziców, w dniu 12 października 1913 r., na kilka miesięcy przed święceniami kapłańskimi pisał m.in.: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus! Najdrożsi Rodzice! Nie mam wprawdzie nic szczególnego do pisania, ale korzystając z pozwolenia, porozmawiam nieco listownie z wami, Najdrożsi Rodzice. O sobie nic takiego nie napiszę. Zdrów Bogu dzięki jestem, chociaż nauki mamy w tym roku bardzo dużo… Za dwa lata, a może za rok mam przyjąć święcenia kapłańskie. Obym mógł je przyjąć jak najgodniej! Proście za mną o to Pana Boga – żebym, jeżeli mam zostać kapłanem, był dobrym i świątobliwym kapłanem. Na prymicye przyjechałbym do Was (kiedy to będzie, nie wiem), ale już teraz chciałbym Wam poradzić, kogoby to można z krewnych prosić o pieniądze na obrazki - od Was nie chcę żądać, bo będziecie mieli dość wydatków na prymicye. Otóż napiszcie mi to w przyszłym liście, ale pieniędzy teraz nie przysyłajcie, tylko wtedy, aż ja Wam napiszę że będę miał w krótkim czasie przyjąć święcenia. Na tem kończę list. Pozdrawiam serdecznie wszystkich krewnych i znajomych i całuję ręce Wasze.

kochający syn

Wenanty

Franciszkanin


Reprint obrazka prymicyjnego Ojca Wenantego Katarzyńca można zamówić, pisząc na adres mailowy: wenanty.katarzyniec@gmail.com.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij