Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

„Oddech słońca” – nowa książka o. Bogusława Dąbrowskiego

20.09.2021 . kg

Misje franciszkańskie | Sekretariat Misyjny

20 września 2021 r. nakładem wydawnictwa Zysk i Spółka ukazała się nowa książka “Oddech słońca” o. Bogusława Dąbrowskiego, franciszkanina, który przez wiele lat pracował na misjach w Ugandzie.

O. Bogusław napisał dwie książki w których opisuje swoje życie na misji w Kakooge, gdzie przeżył 19 lat.  „Pomysł na napisanie pierwszej książki zrodził się, gdy powstała potrzeba utrzymania szkoły zawodowej. Dochód z wydania książki zostanie przeznaczony na rozwój misji w Ugandzie. Z pierwszej książki wybudowaliśmy dom dla nauczycieli. […] Dzięki wsparciu Dobrodziejów, udało nam się zbudować kościół, stworzyć trzy szkoły: podstawową, zawodową i liceum, a także założyć szpital. Naszym głównym zadaniem, powołaniem jest głoszenie Dobrej Nowiny. Czynimy to również przez pomoc ludziom, podejmowane działania charytatywne. Służymy ludziom biednym, którzy potrzebują duchowej, ale także materialnej pomocy” – zauważa o. Bogusław.

Nowa książka „Oddech słońca” jest kontynuacją poprzedniej części pt. „Spalić paszport”. Jednak, jak zwraca uwagę sam autor, jego druga książka stanowi dojrzalszą literacko próbę spisania swoich misyjnych przeżyć. Podobnie jak tytuł pierwszej publikacji również „Oddech słońca” ma wyraźne przełożenie na treść opisywanych przez misjonarza przygód: „Opisałem także moje zmagania zdrowotne, gdzie przede wszystkim stres i wypalenie powoduje problemy kardiologiczne, napięcia nerwowe, przez które ciężko jest mi oddychać. Wszystkie sytuacje doprowadzają do tego, że muszę się leczyć. Jednym z takich „lekarstw” jest właśnie oddech, który – jak czytamy w Biblii – daje życie, daje zdrowie. […] Również o drodze mojego odkrywania tej prawdy, można przeczytać w najnowszej książce” – wyjaśnia o. Bogusław.

W piątek, 24 września 2021 r. o godz. 8:30 w programie "Pytanie na śniadanie" na antenie TVP 2  o. Bogusław Dąbrowski rozpocznie promocję książki "Oddech Słońca". Zachęcamy do oglądania.

Spotkanie z autorem

W niedzielę 10 października 2021 r. o godzinie 17:30 w Auli bł. Jakuba Strzemię przy ulicy Franciszkańskiej 3 w Krakowie odbędzie się autorskie spotkanie z o. Bogusławem Dąbrowskim, połączone z premierą jego najnowszej książki „Oddech słońca”. Serdecznie zapraszamy.

Ojciec  Bogusław Dąbrowski – franciszkanin  pracował ponad 19 lat  na misji w ugandyjskim  buszu.  Jest współzałożycielem misji w Ugandzie, Jest autorem dwóch książek  pt. „Spalić paszport” (2016) i „Oddech Słońca” (2021), w których opisuje swoje przeżycia z wielu lat pracy na misji. Książki ukazały się na rynku nakładem poznańskiego wydawnictwa Zysk i S-ka i są dostępne w księgarniach internetowych, w Księgarni Franciszkańskiej „Bratni Zew” przy ul Franciszkańskiej 3 w Krakowie.

za: www.misje.franciszkanie.plTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij