Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Odnowa – 26. Spotkanie Młodych Diecezji Legnickiej

21.08.2019 . kg

Legnica | Parafia pw. św. Jana Chrzciciela i klasztor franciszkanów

Każdego roku do Legnickiego Pola zjeżdżają się młodzi ludzie ze wszystkich zakątków diecezji legnickiej i nie tylko, by przeżywać swoją wiarę w gronie rówieśników, tworząc relacje trwające o wiele dłużej niż SM. Spotkanie Młodych odmienia życie. Tym razem Spotkanie Młodych odbędzie się w dniach 22 – 25 sierpnia 2019 r.

Spotkanie to jest z pewnością dobrą okazją do dania żywego świadectwa wiary. Świadectwo takie nie jest zwykłym stwierdzeniem, zewnętrznym i umownym. Nie jest ono utartą drogą. Jest ono głosem wywodzącym się z sumienia, jest owocem życia wewnętrznego. W swej najlepszej postaci (obiecanej wiernemu zwolennikowi), jest ono darem natchnienia jasnego i wymagającego, wyrastającego z głębi duszy. Świadectwo jest czynem dojrzałym i odważnym, do którego chrześcijanin powinien być zawsze przygotowany.

Spróbujesz w tym roku? Nie, nie chcemy robić żadnej rewolucji, tylko chcemy niejako od nowa dotknąć tego, co leży u fundamentów chrześcijaństwa, a więc głoszenia kerygmatu. Od początku chcemy doprowadzić siebie do uznania Jezusa jako naszego Pana i Zbawiciela. Będziemy więc odnawiali naszego ducha, naszą relację z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. Wszystkie nabożeństwa, modlitwy, konferencje, koncerty mają nas do tego prowadzić – mówi ks. Przemysław Superson, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Oficjalne rozpoczęcie odbędzie się w czwartek 22 sierpnia o godz. 15.00. Po modlitwie uczestnicy pójdą popracować w grupach, a wieczorem czeka ich koncert zespołu Fisheclectic. Piątek będzie dniem pokutnym i wieczornej modlitwy Taize. Ten element planu wiąże się z Europejskim Spotkaniem Młodych Taize, które na przełomie roku 2019 i 2020 odbędzie się we Wrocławiu. Dodatkowym nowym elementem SM będzie podział na niektóre konferencje dla chłopaków i dziewczyn. Inaczej przecież przeżywamy duchowość, inaczej podchodzimy do wielu życiowych zagadnień i chcąc maksymalnie wykorzystać czas, jaki w nasze ręce oddają młodzi ludzie, proponujemy im konferencje w takim właśnie podziale – mówi ks. Przemysław. Sobota będzie poświęcona „Strefie”. Więcej informacji na stronie: www.spotkaniemlodych.eu.

W imieniu organizatorów zapraszamy!Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij