Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Odnowienie ślubów zakonnych w Paragwaju

09.02.2022 . kg

Delegatura - Paragwaj | Delegatura prowincjalna w Paragwaju

„Kolejny krok w naszej Delegaturze misyjnej w Paragwaju. Tym krokiem było odnowienie ślubów zakonnych przez naszych współbraci, którzy są na etapie formacji postnowicjackiej” – pisze do nas o. Tadeusz Pobiedziński, misjonarz.

2 lutego 2022 r., w dzień Ofiarowania Pańskiego, trzech braci seminarzystów: br. Erit Roberto María Peralta Mercado, br. Carlos David Jara Vera i br. Lucas Javier Obelar Hermosilla, odnowiło śluby zakonne. Uroczystości przewodniczył Delegat Prowincjała, o. Marek Wilk, a urzędowymi świadkami byli o. Andrzej Pasiut i o. Wildo José Bogarin, odpowiednio: najstarszy i najmłodszy kapłan naszej misji.

Trzech kleryków, którzy studiują w Paragwaju oraz czwarty, który aktualnie studiuje w Rzymie, wspólnie z dwoma kapłanami i jednym bratem zakonnym po ślubach wieczystych, dają nadzieję na przyszłość tutejszej misji.

Na etapie formacji jest także jeden kandydat do Zakonu, który wkrótce rozpocznie nowicjat oraz kilku innych, którzy rozpoczną postulat.

Módlmy się za naszych misjonarzy oraz o nowe powołania misyjne!

o.t.p.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości: misje.franciszkanie.pl.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij