Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Odpust parafialny imienia NMP w Kowarach

16.09.2021 Jan Czarnik

Kowary | Parafia p.w. Imienia Najświętszej Maryi Panny i Klasztor franciszkanów

Do odpustu w Kowarach przygotowywaliśmy się od święta Narodzenia Matki Bożej. W tym dniu w kościele ustawiono skarbonę, do której każdy mógł złożyć swój duchowy lub materialny prezent. Przez kolejne dni trwały przygotowania do święta parafii. Wiele osób w tym czasie skorzystało z sakramentu pokuty oraz z całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w sobotę, przeddzień odpustu.

W niedzielę, 12 września o godz. 12:00, świątynia zapełniła się wiernymi. Przewodniczył jej pracujący tutaj w latach 1998 -2001 o. Radosław Kramarski, proboszcz i gwardian klasztoru we Wrocławiu. On też wygłosił odpustowe kazanie. W nim nawiązał do szczególnego miejsca jakie w naszym narodzie ma Maryja, Matka Jezusa. Wielkie zaufanie jakim obdarzamy Królową Polski pozwoliła nam przetrwać trudne czasy w naszej historii. Wiara pozwala nam na budowanie pięknych relacji na których możemy rozwijać nasze rodziny i naszą przyszłość. W związku z beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego i m. Róży Czackiej w tym samym czasie, kaznodzieja, dał ich za przykład do naśladowania i wzoru do postępowania w naszym codziennym życiu. Trudne wybory, których dokonywali pozwoliły im wzrastać w świętości.

Dopełnieniem odpustowej Eucharystii była procesja wokół kościoła. Idąc za Najświętszym Sakramentem i śpiewając pieśni ku czci Chrystusa i Jego Matki kowarzanie chcieli zamanifestować przywiązanie do swojej Królowej i Matki.

W przebieg uroczystości włączyły się grupy parafialne. Po mszy każdy z wychodzących z kościoła mógł wziąć coś słodkiego oraz obrazki z błogosławionymi.

Ufamy, że Maryja wyprosi łaskę odrodzenia duchowego i powrotu do Boga parafian.

o. Jan CzarnikTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij