Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Oggersheim

09.05.2015

OggersheimOggersheim było dawniej osobną miejscowością. Obecnie jest częścią wielkiego miasta Ludwigshafen. Klasztor w Oggersheim został założony w połowie XIX w. 25 marca 1993 r. został przekazany Krakowskiej Prowincji Franciszkanów.

Przy klasztorze nie ma kościoła i nie jest prowadzona praca parafialna. Jest jednak związany z parafią, i to nie dlatego, że jest zbudowany naprzeciw kościoła parafialnego (dzieli je ulica) - jeden z zakonników pełni obowiązki wikariusza parafii, którą prowadzi kapłan diecezjalny, będący jej proboszczem. Poza tym franciszkanie obsługują wszystkie uroczystości (odpusty) maryjne, których jest kilka w ciągu roku. Kościół ten jest sanktuarium maryjnym i mieści się w nim domek loretański.

W klasztorze, na parterze, zakonnicy mają kaplicę publiczną, w której odprawiają Mszę św. dla wiernych i spełniają inne posługi duchowe. Ponadto pełnią posługi duchowe w szpitalu, prowadzonym przez siostry zakonne. Klasztor też jest miejscem rekolekcji i modlitwy dla chętnych.

Klasztor św. Franciszka z Asyżu

Kapellengasse 10 
LUDWIGSHAFEN - OGGERSHEIM 67071 
tel. 0049/621 682 407 
e-mail: info@minoriten.eu 
www.minoriten.eu

Tytuł: Św. Franciszek z Asyżu
Data kanonicznego ustanowienia klasztoru: 1845Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij