Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Oggersheim – Serce Jezusa miłością goreje

03.07.2020 . kg

Oggersheim | Klasztor św. Franciszka z Asyżu

Choć czas pandemii pokrzyżował nam wiele planów, to jednak nie ustajemy w szukaniu metod pracy duszpasterskiej. Oprócz niedawno opisywanej pracy z dziećmi, uwielbień i pracy w parafii staramy się również organizować, przy zachowaniu przepisów sanitarnych, inne akcje, które pozwalają mimo pandemii trwać w wierze i Kościele. Jedną z nich było przeprowadzone 28 czerwca 2020 r. w naszym ogrodzie nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ponieważ nie mogliśmy spotkać się ani na festynie polskim, ani na majówce, była to także dobra okazja do integracji wspólnoty. Z inicjatywy o. Dariusza Bryka, naszego gwardiana, w ogrodzie klasztornym stanęły trzy figury. Serca Pana Jezusa, św. Józefa i św. Michała Archanioła.

Właśnie przy jednej z nich, z inicjatywy MI, zebraliśmy się w ogrodzie, by poprzez śpiew, który przygotował  nasz wspólnotowy zespół Pokój i Dobro, modlitwę litanią do Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu, oddać chwałę Panu i jako wspólnota złączyć się w wołaniu o łaskę powrotu do normalności. Nabożeństwo przeprowadził w języku polskim o. Radosław Długi. Na modlitwie i kawie, co miało miejsce w ogrodzie, przy zachowaniu dystansu wymaganego przez prawo, mieliśmy okazję chwilę pobyć razem. Nabożeństwo i spotkanie po nim zgromadziło około 40 osób.

Pod koniec spotkania zaczął padać deszcz, jakby odpowiedź z nieba, zapowiedź łask, jakie zsyła na nas Pan. Dzieciom do gustu przypadły truskawki z naszych klasztornych grządek. Wśród kwiatów, które w poprzednich latach obficie zasadził o. Piotr Kotwica, a o które, wraz z pomocnikami, troszczy się obecnie br. Aleksander Bugański, mogliśmy podziwiać dobroć Boga w różnorodności stworzenia. Bracia z naszej wspólnoty wzięli również udział w tym spotkaniu. Najświętsze Serce Jezusa, zmiłuj się nad nami.

opr. o. Radosław Długi

fot. Katarzyna BogdańskaTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij