Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Ojciec Święty Franciszek zapowiedział rok „Laudato si’”

27.05.2020 . kg

Franciszkanie.pl | Redakcja portalu

W niedzielę 24 maja 2020 r., po modlitwie „Regina Coeli” Ojciec Święty Franciszek zapowiedział rok „Laudato si’”, którego organizacją zajmie się Dykasteria ds. Integralnego Rozwoju Ludzkiego.

„Dzisiaj przypada również piąta rocznica encykliki Laudato si’, poprzez którą starałem się zwrócić uwagę na wołanie Ziemi i ubogich. Dzięki inicjatywie Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Ludzkiego – Tydzień Laudato si’, który właśnie obchodziliśmy, rozwinie się w szczególnym roku rocznicy Laudato si’. Będzie to specjalny rok refleksji nad encykliką, od 24 maja bieżącego roku do 24 maja przyszłego roku. Zachęcam wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się w tę inicjatywę, aby zatroszczyć się o nasz wspólny dom i naszych najsłabszych braci i siostry” – powiedział papież.

Na zakończenie Ojciec Święty podszedł do okna biblioteki Pałacu Apostolskiego i pozdrowił wiernych, którzy po raz pierwszy od kilku tygodni mogli się zgromadzić na Placu św. Piotra, przy zachowaniu obowiązujących przepisów sanitarnych.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij