Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Ojciec Wenanty Katarzyniec coraz bardziej znany

16.01.2020 . kg

Kalwaria Pacławska | Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej

Duchowość, charyzmat życia, a przede wszystkim potężne orędownictwo sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca (1889-1921), franciszkanina, którego grób znajduje się w Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej, wykracza już poza granice Polski. Z tą myślą franciszkanie, kustosze grobu o. Wenantego, wydali krótki życiorys i nowennę w języku angielskim, włoskim i ukraińskim.

W przygotowaniu są publikacje w języku słowackim i francuskim. Natomiast na stronie wenanty.pl jest umieszczona modlitwa o beatyfikację i uproszenie łask za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego w 12 językach, m.in. niemieckim, serbskim, chorwackim, litewskim, rumuńskim, węgierskim. Są także dostępne darmowe aplikacje Nowenny i Litanii, które można pobrać na swój telefon. Codziennie stronę internetową wenanty.pl odwiedza 1500-1700 internautów. Ostatnio również na portalu Stacja7 ukazało się  dużo informacji o o. Wenantym Katarzyńcu.

o. Edward StaniukiewiczTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij