Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

„Ojcze, nadeszła godzina” – audiobook już dostępny

12.01.2022 . kg

Biuro Promocji Kultu | bł. Michała Tomaszka 
i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego

W 2021 r. minęło 30 lat o śmierci błogosławionych franciszkańskich misjonarzy: Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego. Franciszkanie 9 sierpnia 1991 r. zostali zamordowani w Peru przez bojówkarzy z terrorystycznej organizacji „Świetlisty Szlak”. Pracowali w Pariacoto, niewielkiej miejscowości w Andach, a ich parafia obejmowała ponad 70 miejscowości: wiosek i osad rozsianych w górach. Do niektórych z nich można było dotrzeć jedynie na osiołku, konno lub pieszo.

S. Berta Hernández Guerra należy do Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusa. Siostry z tego zgromadzenia pracowały w Pariacoto i pomagały franciszkanom w pracy duszpasterskiej. Gdy terroryści wtargnęli na teren parafii w Pariacoto i uprowadzili franciszkanów, s. Berta była bezpośrednim świadkiem tych wydarzeń. Od wielu lat siostra Berta Hernández Guerra daje świadectwo o wydarzeniach z nocy 9 sierpnia 1991 r. i męczeńskiej śmierci bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego.

Spisane świadectwo s. Berty i wydane przez Wydawnictwo Rafael z Krakowa obecnie jest dostępne w formie darmowego audiobooka. Zachęcamy do posłuchania tej poruszającej opowieści o Męczennikach z Pariacoto, którzy oddali życie za Ewangelię.

„Ojcze , nadeszła godzina. Michał i Zbigniew, męczennicy i błogosławieni, świadkowie Ewangelii” świadectwo s. Berty Hernández Guerra – darmowy audiobook do pobrania na www.youtube.com/MichaliZbigniew.


MĘCZENNICY Z PARIACOTO - świadectwo s. Berty Hernandez Guerra - AUDIOBOOKTa strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij