Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Opatrzność i przeznaczenie

14.04.2020 . kg

Bratni Zew | Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew”

Miłość Boga towarzyszy nam od samego początku, od chwili narodzenia i wiernie prowadzi nas na spotkanie ze sobą. Bóg przecież nie każe błądzić nam po pustyni świata, lecz wskazuje każdemu z nas jeden jasny cel – nasze przeznaczenie – czyli zbawienie, wspólnotę ze sobą! W swojej Opatrzności opiekuje się nami, wiernie towarzyszy i prowadzi. Najnowsza książka o. prof. Zdzisława Kijasa pomaga osobiście odkryć tajemnicę Bożej Opatrzności, spojrzeć na nią w perspektywie danej nam przez Boga wolności.

Bóg, kładąc przed nami wiele różnych możliwości, widzi konsekwencje każdej naszej decyzji i zaprasza nas do przygody z Doskonałością. Tylko od nas zależy, czy z tej możliwości skorzystamy!

Zdzisław Józef Kijas – franciszkanin, profesor teologii, nauczyciel akademicki wielu uczelni w Polsce i za granicą, pracownik watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Jest autorem wielu poczytnych książek, m.in. Znalazłem perłę (WAM 2010), Życie zakonne: turystyka czy pielgrzymowanie (WAM 2011), Kto szuka Boga. Napomnienia św. Franciszka (WAM 2011), Inna strona Kościoła. Świętość (Bernardinum 2011), O życiu szczęśliwym w dobie kryzysu, czyli obrona ubóstwa (WAM 2012), Siła charakteru: o wadach i cnotach (WAM 2015), w tym także trzech tomów powieści o wyjątkowych kobietach XIX wieku: Tam, gdzie rodzi się życie (Bratni Zew 2016), Nawet szarość jaśnieje (Bratni Zew 2018) oraz Perły i plewy (Bratni Zew 2019).


Książkę można nabyć w księgarni internetowej Wydawcy: BRATNIZEW.PL.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij