Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Oratorium o św. Józefie

18.03.2019 . kg

Kraków | Klasztor i Bazylika Franciszkanów pw. św. Franciszka z Asyżu

Schola męska "Mendicantes" działająca przy Klasztorze Franciszkanów w Krakowie zaprasza na Oratorium o św. Józefie, które zostanie wykonane w Bazylice św. Franciszka z Asyżu w dzień poświęcony temu świętemu, czyli 19 marca 2019 o godz. 20.00.

Jak piszą twórcy, cicha postać św. Józefa inspiruje. Dla młodych zaangażowanych w życie Kościoła, ten pokorny, ale równocześnie silny człowiek, staje się zapewnieniem, że przyjmowanie Bożej Woli w codzienności swojego życia przemienia rzeczywistość! 

Z potrzeby serca powstało Oratorium o św. Józefie, które, jak wierzymy, sprawi, że Opiekun Jezusa stanie się nam, młodym duchem i ciałem, jeszcze bliższy i przystępniejszy!

Dylematy, wątpliwości, ale i marzenia o życiu oddanym Bogu - wszystko to mieszało się w tym Sprawiedliwym Izraelicie. Od kiedy w Jego życie wkroczył Bóg nic już nie było takie samo...

Oratorium zostało napisane przez Pawła Golińskiego, studenta Kompozycji i Aranżacji na Akademii Muzycznej w Katowicach.

Utwory zostaną wykonane przez połączone siły kilku scholi i chórów krakowskich:

- Voce Angeli,

- Schola męska "Mendicantes",

- Schola DA "Na Miasteczku",

- Hereditatem Regnum,

- Schola 11-stkowa Bazyliki Franciszkanów.

Pod batutą Pawła Golińskiego zagra orkiestra złożona z zaprzyjaźnionych muzyków z Krakowa, Warszawy, Katowic i Wrocławia. Partie solowe w utworach zaśpiewa zaprzyjaźniona z franciszkańskim środowiskiem Katarzyna Młynarska z Opola.

Libretto powstało w oparciu o fragmenty Pisma Świętego, teksty hymnów liturgicznych poświęconych św. Józefowi - Oblubieńcowi Najświętszej Maryi Panny, Litanię ku czci św. Józefa oraz teksty własne Pawła Golińskiego, Tomasza Pałuka oraz Konrada Napieralskiego.

WSTĘP WOLNY!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

O wydarzeniu na portalu Facebook: ORATORIUM O ŚW. JÓZEFIE.Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij