Franciszkanie.pl - serwis informacyjnyFranciszkanie.pl - serwis informacyjny

Ostatni dzień nowenny miesięcy w Jubileuszowym Roku bł. Salomei

16.10.2018 kg .

Franciszkanie.pl | Redakcja portalu

19 października 2018 r. przypada ostatni dzień nowenny miesięcy w Jubileuszowym Roku bł. Salomei, w kościele św. Andrzeja Apostoła przy ul. Grodzkiej 54 w Krakowie. Tego dnia, pod przewodnictwem ks. Pawła Gałuszki (Dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie), razem z Duszpasterstwem Rodzin Archidiecezji Krakowskiej, krakowskie klaryski, wpatrując się w przykład bł. Salomei, która była wierną i oddaną żoną, chcą polecać wszystkie polskie małżeństwa i rodziny prosząc dla nich o dar jedności i umocnienie we wzajemnej miłości.

Jeżeli ktoś nie może być w tym dniu w Krakowie, siostry zachęcają do duchowej łączności i odmówienia modlitwy za przyczyną bł. Salomei w intencji małżeństw i rodziny:

Panie, któryś w bł. Salomei pochodzącej z królewskiego rodu Piastów, dał nam wzór miłości kraju ojczystego, udziel za jej wstawiennictwem naszej ojczyźnie łaski pokoju i zgody wewnętrznej, wierności Bogu, Ewangelii i Kościołowi Świętemu, a nas umocnij na drodze zdobywania koniecznych nam wartości moralnych – wierności w małżeństwach, poszanowania życia dzieci, trzeźwości i pracowitości, abyśmy przez to zapewnili sobie Twoje błogosławieństwo na życie doczesne i wieczne. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

  • 15.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia
  • 16.30 – Nieszpory
  • 17.00 – Nabożeństwo październikowe, po nim Msza Święta i modlitwy do bł. Salomei oraz uczczenie relikwii


Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Jeżeli nie wyrażasz zgody na ich zapisywanie, wyłącz ich obsługę w ustawieniach swojej przeglądarki.
Zamknij